صورت‌های مالی ۱۴۰۱ بیمه ملت به تصویب سهامداران رسید

0
37

صورت‌های مالی ۱۴۰۱ بیمه ملت به تصویب سهامداران رسید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه ملت برگزار و صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ این شرکت به تصویب سهامداران رسید.

 مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت صبح امروز ۳۱ تیرماه با حضور ۷۴/۶۶ درصد از سهامداران، علی استادهاشمی معاون نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، گزارش هیئت‌مدیره به مجمع در خصوص فعالیت‌ها و عملکرد شرکت در سال مالی ۱۴۰۱ از سوی علیرضا یزدان‌دوست مدیرعامل بیمه ملت، ارائه شد.

مجمع پس از استماع گزارش هیئت مدیره، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و بحث و بررسی پیرامون دستور جلسه، در خصوص صورت‌های مالی شرکت که شامل صورت وضعیت مالی، حساب سود و زیان، سود و زیان انباشته، یادداشت های همراه و گزارش عملکرد هیئت مدیره برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ را با اکثریت آراء تصویب کردند.

مجمع مقرر کرد پس از کسر مبالغ مربوط به اندوخته قانونی، اندوخته احتیاطی (سرمایه) از سود شرکت که در صورت‌های سود و زیان به مبلغ ۲ هزار و ۱۲۱ میلیارد ریال است، در راستای رعایت مفاد ماده ۹۰ لایحه اصلاحی قانون تجارت، مبلغ ۳۰۶.۵۷۲ میلیارد ریال سود خالص به شرح ۱۰ ریال به ازای هر سهم به عنوان سود نقدی بین سهامداران تقسیم و مابقی به حساب سود انباشته انتقال یابد.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید