درآمد ۲۸۳ هزار میلیارد ریالی بانک صادرات ایران از چهار حوزه عملیاتی

0
درآمد ۲۸۳ هزار میلیارد ریالی بانک صادرات ایران از چهار حوزه عملیاتی

بانک صادرات ایران در ۵ ماهه ابتدای سال جاری از چهار محل تسهیلات اعطایی، سپرده‌گذاری، سرمایه‌گذاری و کارمزد، بیش از ۲۸۳ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرد.

 بانک صادرات ایران(وبصادر) با انتشار اطلاعیه‌ای روی سامانه اطلاعات ناشران بورس(کدال) گزارش بخشی از درآمدهای عملیاتی ۵ ماه نخست امسال خود را با هدف شفاف سازی منتشر کرد.

طبق اطلاعیه‌ای که وبصادر روی سامانه کدال منتشر کرده، این بانک در ۵ ماه نخست سال جاری از محل تسهیلات اعطایی بیش از ۲۱۶ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده که بیش از ۴۵ هزار میلیارد ریال آن در مرداد ماه محقق شده است.

علاوه بر این، بانک صادرات ایران در ۵ ماه منتهی به مرداد ۱۴۰۲ از محل دریافت کارمزد هم نزدیک به ۲۵ هزار میلیارد ریال درآمد شناسایی کرده است. هم چنین درآمد وبصادر از محل سپرده‌گذاری نیز در حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

طبق این گزارش در دوره یادشده، درآمد وبصادر از محل سرمایه گذاری ها، نزدیک به ۳۹ هزار میلیارد ریال برآورد شده است. در این اطلاعیه تاکید شده است: عمده درآمد شناسایی شده در صورت های مالی بانک صادرات، بابت سرمایه گذاری ها، عمدتا از محل سود تقسیمی شرکت های پتروشیمی بندرعباس، نفت تهران، نفت اصفهان و نفت تبریز بوده است. وبصادر در اطلاعیه خود توضیح داده است: آثار ناشی از شناسایی سود حاصل از واگذاری بلوک های سهام شرکت های پتروثمین و ایران خودرو در گزارش فعالیت شهریورماه جاری منعکس خواهد شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال، بانک صادرات ایران با وجود پرداخت بیش از ۳۷ هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال سود سپرده‌ در مردادماه سال جاری، بیش از ۴۵ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال درآمد از محل تسهیلات اعطایی کسب کرده و بیش از ۷ هزار و ۷۶۱میلیارد ریال تراز مثبت ماهانه ثبت کرده است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید