رئیس واگنر زنده است؟

0
25

ابوالفضل خدائی روزنامه نگار: گروه بین الملل: با برگزاری مراسم تدفین یوگنی پریگوژین که بر اثر یک حادثه مشکوک هوایی کشته اعلام شد، حرف‌ها و جنجال‌ها بر سر زنده بودن او همچنان ادامه دارد. مراسم بی سر و صدا و جو امنیتی این مراسم به چنین شایعاتی دامن زده است.

این در حالی است که کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که بقایای او با آزمایش دیان ای شناسایی شده است.

بر اساس گزارش موسسه مطالعات جنگ، کرملین همچنان در مورد چالش ناشی از مرگ رئیس واگنر همچنان نگران است. این اندیشکده مدعی است که رهبران در مسکو در حال انجام اقداماتی برای فروکش کردن شایعات پس از مراسم تدفین پریگوژین هستند.

پریگوژین قبلاً مرگ خود را جعل کرده بود و در سال 2019 در آفریقا مرده اعلام شد و سه روز بعد دوباره ظاهر شد. اکنون حداقل پنج سرنخ هولناک به دست آمده است که به نظریه‌های توطئه دامن می‌زند که ممکن است پریگوژین واقعاً از مرگ قسر در رفته باشد.

حضور بدل پریگوژین در هواپیما!

یکی دیگر از شایعاتی که وجود دارد این است که پریگوژین در هواپیمایی که دچار سانحه شده و گفته می‌شود که منفجر شده حضور نداشته و از بدل استفاده است.

پریگوژین به استفاده از بدل معروف است که تصاویر منتشر شده از او نشان می‌دهد که او چگونه از لباس‌های مبدل استفاده می‌کند.

والری سولووی، تحلیلگر سیاسی روسی نیز بر همین عقیده است و ادعا می‌کند رئیس واگنر در کشوری که نامش فاش نشده «زنده، سالم و آزاد» است. استاد سابق مؤسسه روابط بین‌الملل مسکو، مقامات روسی را به دروغگویی در مورد دیان ای پریگوژین متهم کرده است.

وی تاکید کرد که پوتین نیز از این ماجرا آگاه است.

او همچنین به کنایه گفت: «اگر به اظهارات رسمی مقامات روسیه اعتقاد دارید، پس من دیگر حرفی ندارم!»

ضمن اینکه تصاویری در پی شورش اخیر واگنر به رهبری پریگوژین منتشر شد که داشتن بدل پریگوژین را تأیید می‌کند.

یکی از آنها در یک پاسپورت روسی با نام پریگوژین دیده شده بود. گذرنامه‌ای جعلی که عکس بدل رئیس واگنر در آن دیده می‌شود.

همسر جعلی در مراسم تدفین!

همسر ادعایی پریگوژین در مراسم تشییع جنازه او در روز سه شنبه به تصویر کشیده شد – اما ادعا می‌شود که در واقع همسر بدل او بوده است.زنی که در قبرستان سن پترزبورگ مشاهده شد ابتدا به عنوان همسر رئیس واگنر یعنی لیوبوف پریگوژینا، 52 ساله شناسایی شد.

اما رسانه‌های روسی بعداً ادعا کردند که این زن ایرینا کراساوینا – همسر لئونید کراساوین بدل پریگوژین بود که بر سر مزار او حاضر شد.همچنین شعر قاب شده‌ای که توسط سنگ قبر پریگوژین در میان گل‌ها قرار گرفته بود باعث تعجب و شگفتی شده است. در این شعر نوشته شده بود: «چگونه بگذرم، ندانسته، مردد، آیا تو خدایم هستی یا پسرم؟ یعنی مرده یا زنده؟»

این کلمات گزیده‌ای از شعری است که جوزف برادسکی نویسنده اتحاد جماهیر شوروی با عنوان زندگی بی جان سروده است. اگرچه بسیاری معتقدند که این فقط یک ادای احترام از صمیم قلب است، برخی دیگر معتقدند که این نشانه دیگری است که پریگوژین واقعاً کشته نشده است. همچنین اشاره شد که شعر برادسکی انتخاب جالبی بود، زیرا او مرتباً با رهبران شوروی جنگ می‌کرد.

هواپیمای مرموز دوم

شایعات فرار پریگوژین از مرگ پس از مشاهده جت دوم مرتبط با رئیس واگنر در حال حرکت به مسکو به گوش رسید. این هواپیما نیم ساعت قبل از سقوط هواپیمای آسیب دیده در 31 مایلی کاخ مجلل پوتین در والدای، شمال روسیه، روی رادار پروازی که از سنت پترزبورگ به مسکو می‌رفت دیده شد. فیلم نشان داد که جت دوم – یک هواپیمای Embraer ERJ-135BJ Legacy 650 با شماره ثبت RA-02748 – در فرودگاه اوستافیوو فرود آمد.

کی یر گیلز، کارشناس روسیه در اندیشکده امور بین الملل چتم هاوس، هشدار داد که ممکن است پریگوژین هنوز زنده باشد. او گفت: «چند نفر نام خود را به یوگنی پریگوژین تغییر داده‌اند تا بخشی از تلاش‌های او برای مبهم کردن سفرهایش باشد. تعجب نکنید اگر او به زودی در یک ویدیوی جدید از آفریقا ظاهر شود.»

جنگ سالار در ویدئوی جدید دیده شد

ویدئویی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که پریوگوژین در مورد «حذف» خود و اینکه آیا «زنده است» اظهار نظر می‌کند. این کلیپ نشان می‌دهد که پریگوژین در حالی که لباس‌های نظامی را در ماشین می‌پوشد، اصرار می‌ورزد که «خوب» است.

او می‌گوید: «برای کسانی که بحث می‌کنند که آیا من زنده هستم یا نه.

حالم چطوره؟

این آخر هفته است، نیمه دوم اوت سال 2023

من در آفریقا هستم.

بنابراین طرفداران بحث درباره حذف من، زندگی صمیمی، درآمد یا هر چیز دیگری، در واقع، همه چیز خوب است.»

این ویدیو توسط Gray Zone، یک کانال تلگرامی مرتبط با واگنر به اشتراک گذاشته شده است.

مشخص نیست که این ویدئو در چه تاریخی فیلمبرداری شده است – اما این گمانه زنی‌ها مبنی بر زنده بودن فرمانده جنگ را افزایش داده است.گفته می‌شود که او قبل از بازگشت به مسکو قبل از سقوط هواپیما در آفریقا – جایی که واگنر عملیات نظامی دارد – بوده است.

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید