آغاز به کار انبار شمش طلای بانک صادرات ایران

0

معاون مالی بانک صادرات ایران از فعال شدن انبار شمش طلای این بانک در بورس کالا خبر داد.

سیدمجتبی صالحی با اعلام این خبر افزود: انبار شمش طلای بانک صادرات ایران با هدف ارائه ابزار جدید و تقویت ارتباط بین بازار پول و بازار سرمایه در قالب محصولات بورس کالا فعال می‌شود و دارایی‌های موجود در این انبار در نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی شمش طلا    (CD1GOB0001) قابل معامله خواهد بود.

معاون مالی بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه انباردار حسب مورد مکلف به اخذ و نگهداری شناسنامه صادره شرکت‌های تولیدی برای هر شمش طلا و تحویل آن به دارنده گواهی سپرده در زمان دریافت کالا از انبار است، افزود: هزینه‌های انبارداری در تاریخ شروع معاملات به مبلغ روزانه ۳۰ ریال به ازای هر گواهی سپرده کالایی برای نگهداری کالا در انبار، از ابتدای روز صدور گواهی سپرده کالایی به نام مالک کالا، تا پایان روز معامله هر بخش از کالای فروش رفته بر عهده وی است که این هزینه توسط اتاق پایاپای بورس کالا از وجه معامله کسر شده و در دفتر دارایی انباردار اعمال می‌شود. وی تاکید کرد: هزینه انبارداری برای جبران تمامی خدمات انبار از جمله نگهداری، حفاظت فیزیکی، بیمه انبار و سایر هزینه‌ها بوده و غیر از هزینه تعیین‌شده، هیچ مبلغ دیگری به انباردار پرداخت نخواهد شد.

دبیر کمیسیون مالی شورای هماهنگی بانک‌ها افزود: برای تحویل گرفتن شمش یک کیلوگرمی از انبار لازم است حداقل به میزان ۱۱ هزار گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارائه شود.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید