برگزاری مراسم اعطای گواهینامه استاندارد به آزمایشگاه امنیت و کیفیت نرم افزار بانک ملی ایران

0
16

 

مراسم اعطای گواهینامه استاندارد آزمایشگاه امنیت و کیفیت نرم افزار بانک ملی ایران با حضور محمد حسین طاهری مدیر کل استاندارد استان تهران برگزار شد.

مدیر کل استاندارد استان تهران در این مراسم که مجید ترکمانی رئیس اداره کل شبکه و زیر ساخت و کارشناسان این اداره حضور داشتند، با گرامیداشت روز جهانی استاندارد گفت: بانک ملی ایران نخستین بانکی است که در شبکه بانکی کشور موفق به اخذ گواهینامه استاندارد آزمایشگاه INSO 17025و INSO 15408 در حوزه فناوری اطلاعات، فنون امنیتی، معیار ارزیابی امنیت فناوری اطلاعات و مولفه های تضمین امنیتی و نیز استاندارد  INSO 20843(ISO/IEC 25051) در حوزه مهندسی نرم افزار، نیازمندی های کیفی سامانه و محصول نرم افزاری و ارزشیابی دستور العمل آزمون از سازمان ملی استاندارد ایران شده است.

وی افزود: اخذ چنین گواهینامه ای توسط بانک ملی ایران کار کوچکی نیست و دستیابی به آن مستلزم همتی بلند، دانش و پشتکاری مستمر است که به خوبی در عملکرد مجموعه بانک ملی ایران ظهور و بروز داشته است.

مجید ترکمانی رئیس اداره کل شبکه و زیر ساخت نیز در این مراسم با ارائه توضیحی از عملکرد بخش انفورماتیک بانک ملی ایران،گفت:در آزمایشگاه امنیت بانک سامانه های بانکی در چهار بخش تست نفوذ سامانه های وب،موبایل،دسکتاپ و بررسی کیفیتی(کارکردی) مورد ارزیابی قرار می گیرند.

ترکمانی بیان کرد: این آزمایشگاه منحصر بفرد،محصولی یگانه از کارشناسان خبره بانک ملی ایران در حوزه آی تی است که در نظر دارد به دنبال اخذ گواهینامه سازمان استاندارد،توان علمی و عملیاتی خود را در اختیار سازمان ها و نهادهای فعال صنعت مالی و اعتباری کشور قرار دهد.

در پایان این مراسم گواهینامه ۱۷۰۲۵ توسط مدیر کل استاندارد استان تهران به رئیس اداره کل شبکه و زیر ساخت بانک ملی ایران اعطا شد.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید