حضور پررنگ مس سرچشمه در بحث مسئولیت های اجتماعی؛ بیمارستان سیار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح شد

0
38

با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و جمعی از مسئولان شهرستان رفسنجان، بیمارستان سیار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح شد.
به گزارش روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، مراسم افتتاح بیمارستان سیار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با حضور دکتر خرمی‌شاد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، حجت‌الاسلام عسکری امام‌جمعه رفسنجان، مهندس رضایی فرماندار رفسنجان، مهندس محققی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و جمعی از مسئولین شهرستان رفسنجان و معاونان و مدیران مجتمع ظهر امروز سه‌شنبه دوم آبان در محل دفتر امام‌جمعه رفسنجان برگزار شد.

لزوم انجام طرح‌های توسعه‌ای برای کاهش بیکاری در شهرستان

امام‌جمعه رفسنجان در این مراسم مجموعه مس سرچشمه را اندوخته خدادادی دانست که منافع آن به جامعه شهرستانی، استانی و کشوری می‌رسد و ادامه داد: نگهداری و حفظ این مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار است.
حجت‌الاسلام اصغر عسکری بر لزوم طرح‌های توسعه مجتمع مس سرچشمه برای کاهش بیکاری جوانان رفسنجانی تأکید کرد و ادامه داد: اهالی روستاهای مجاور مجموعه سرچشمه بیشترین آلودگی هوا، آب و زمین را متحمل می‌شوند و مزارع و مراتع آنجا به‌واسطه آلودگی معدنی از بین می‌رود، اهالی در حال مهاجرت هستند که نیاز است برای مهاجرت معکوس این موارد در نظر گرفته و راه چاره اندیشیده شود.
به گفته وی، در حوزه دانش‌بنیان اگر تعامل بیشتری بین دانشگاه و صنعت مس برقرار شود زمینه بهره‌برداری، توسعه و اشتغال بیشتر فراهم می‌شود.
 افزایش ۴۰درصدی اردوهای جهادی مجتمع مس سرچشمه در سال جاری
مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز سیل سال گذشته در رفسنجان را یادآور شد و با اشاره به خسارت‌های جانی و مالی این سیلاب، گفت: اگرچه بلایای طبیعی غیرقابل‌پیش‌بینی هستند اما می‌توان تدابیری اندیشید که میزان خسارت‌ها کمتر باشد؛ لذا شرکت مس تصمیم گرفت در بحث مسئولیت‌های اجتماعی اقداماتی در این راستا انجام دهد.
مهندس حسین محققی ادامه داد: دراین‌رابطه بیمارستان سیار سفارش داده شد که به طور کامل در کشورمان ساخته شده و ۲۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
وی افزود: این بیمارستان کاملاً پرتابل و قابل‌جابه‌جایی در محل‌های مختلف است. در مدت‌زمان ۵ دقیقه قابل جای‌گذاری و در ۱۰ دقیقه قابل‌بهره‌برداری است. حتی اگر در محلی که برق موجود نباشد در شرایط بحرانی برای ۸ ساعت برق آن تأمین است.
محققی با بیان این‌که این بیمارستان سیار هفت تختخوابی دارای تمامی امکانات یک بیمارستان است، تصریح کرد: تجهیزات این بیمارستان به‌روز بوده و در شرایط بحرانی کاملاً می‌تواند مأموریت یک بیمارستان را انجام دهد.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ مجتمع مس سرچشمه ۱۵ طرح جهادی درمانی را در استان کرمان اجرا کرد که در هفت‌ماهه گذشته ۱۰ طرح جهادی اجرا شده و بالغ بر ۴۰درصد افزایش داشته است و هدف هم خدمات‌رسانی به افراد بی‌بضاعت است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید