رشد 131 درصدی سود 6ماهه نخست بانک سینا در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل

0

 

🟨 مدیرعامل بانک سینا گفت: در شش ماه اول امسال، شاهد 131 درصد، رشد سود نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم که حکایت از تأثیر مثبت اجرای طرح راهبردی کسب‌و کار بانک دارد.

🟦 به گزارش روابط‌عمومی بانک سینا، غلامرضا فتحعلی، مدیرعامل بانک سینا، در هم‌اندیشی سراسری مدیران بانک سینا که در مشهد مقدّس برگزار شد، با ارائه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات این بانک در یک‌سال گذشته، تصریح کرد: منابع بانک سینا تا پایان مهرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 26 درصد رشد داشته که این مهم در حالی صورت گرفته است که 36 درصد از جذب منابع بانک، از سپرده‌های ارزان‌قیمت به دست آمده و نشان از عملکرد مطلوب این بانک دارد.

🟨 وی با تبیین اقدامات صورت‌گرفته در خصوص طراحی و اجرای طرح راهبردی کسب‌و کار بانک، گفت: راهبردهای اصلی ما برای رساندن بانک سینا به جایگاه اصلی خود در نظام بانکی و تحقق اهداف ترسیم‌شده، استفاده از ظرفیت توسعه خطوط بانکداری، حرکت به سمت دیجیتالی شدن و اجرای بهینه بانکداری پلتفرمی است.

🟦 مدیرعامل بانک سینا مزایای اجرای طرح راهبردی این بانک را در سال نخست، مثبت و اثرگذار توصیف کرد و افزود: آمار و شاخص‌های عملکردی در شش ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که اجرای این طرح، مزیت‌های رقابتی بانک را افزایش داده و منجر به تکمیل زنجیره ارزش خدمات شده است.

🟨 فتحعلی اظهار داشت: در حوزه پرداخت تسهیلات تکلیفی در سال 1401 بیش از 84 درصد تحقق بودجه صورت گرفته است.

🟦 وی همچنین از تخصیص 9 هزار میلیارد تومان به حوزه طرح جهش مسکن خبر داد.

🟨 مدیرعامل بانک سینا یکی از شاخص‌های مهم نظام بانکی را نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات عنوان کرد و گفت: در این حوزه وضعیت خوبی داریم و زیر شاخص جهانی هستیم و در شرایط فعلی، شاخص «NPL» بانک2.6 درصد است.

🟦 وی ادامه داد: در طی 6 ماهنخست سال جاری نسبت به بودجه پیش‌بینی شده، تحقق 144 درصدی سود را به ثبت رساندیم که رقمی در حدود یک هزار و 400 میلیارد تومان است و بر اساس اهداف ترسیم‌شده، این رقم تا پایان سال 1402 بالغ بر هزار و هشتصد میلیارد تومان خواهد شد که سود با کیفیت و پایداری برای بانک است.

🟨 فتحعلی تصریح کرد: سهام بانک در بازار سرمایه در سال 1401 حدود 42 درصد رشد را تجربه کرد که امسال نسبت به ابتدای مشابه در سال قبل رشد 68 درصدی را ثبت کرده است.

🟦 به گفته فتحعلی، از اتفاقات خوبی که با همت مدیران بانک سینا صورت گرفته، کسب نشان رضایت‌مندی مشتری، معرفی به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور، تقدیر بانک مرکزی به جهت پیشرو بودن در استقرار نظارت و تطبیق شرعی و رتبه قابل توجه بانک در پرداخت تسهیلات تکلیفی با نظارت و معرفی سازمان‌های حمایتی بوده است.

🟨 گفتنی است هم‌اندیشی سراسری مدیران بانک سینا در روزهای 3 و 4 آبان‌ماه در مشهد مقدس با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران ستادی و مناطق این بانک برگزار و ضمن بررسی عملکرد سال گذشته، سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات سال جاری مورد پایش قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید