رونمایی از پروژه گریس پمپ الکترونیکی شرکت گاز خراسان رضوی

0
36

 

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با حضور در نمایشگاه معرفی دستاوردهای شرکت های گاز استانی در مشهد، از پروژه پژوهشی گریس پمپ الکترونیکی شرکت گاز استان خراسان رضوی رونمایی کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق سناباد حسن افتخاری، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی روز پنجشنبه چهارم آبان ماه در حاشیه بازدید مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مدیران ارشد ستادی و تابعه از نمایشگاه معرفی دستاوردهای شرکت ملی گاز در مشهد، اظهار کرد: گریس پمپ الکترونیکی ساخته شده در شرکت گاز استان خراسان رضوی در قالب یک پروژه پژوهشی با همکاری شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان به مرحله ساخت و تولید رسیده است.

وی افزود: یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گازرسانی و نفت و گاز، شیرهای در مسیر انتقال و توزیع است که برای قطع جریان گاز در مواقع لزوم مورد استفاده قرار می گیرد.

به گفته افتخاری، گریسکاری شیرها و نگهداری و آماده به کاری این تجهیزات بسیار مهم است؛ ضمن آن که گریسکاری این شیرها به صورت دستی یا با دستگاه های بزرگ انجام می شود و حمل و نقل آن نیز بسیار دشوار است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی ادامه داد: در این پروژه، گریس پمپ طراحی شده بسیار ساده و قابل حمل بوده و قابلیت کار با برق ماشین را نیز دارد.

وی توضیح داد: این در حالی است که با سامانه طراحی شده GPS در این تجهیز، مشخصات مکانی شیرها ثبت و سابقه گریسکاری ذخیره می شود.

بر اساس اطلاعات ارایه شده، در این دستگاه شیرهای گریسکاری شده با توجه به نوع و سایز ثبت شده تا کاربر با اطلاعات کامل نسبت به گریسکاری اقدام کند. همچنین یک ترکمتر نیز قبل از گریسکاری طراحی شده تا گشتاور مورد نیاز برای باز و بسته شدن شیر را تعیین کند.

افتخاری در پایان، خاطرنشان کرد: این تجهیز ساخته شده توسط شرکت گاز استان خراسان رضوی، علاوه بر استفاده در حوزه بهره برداری گازهای استانی، قابلیت استفاده در سایر شرکت های نفت و گاز را هم دارد

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید