سبد سوخت جای ورود آل پی جی نیست!

0
17

متأسفانه برخی آل پی جی را بهتر از سیان جی می‌دانند در حالی که یک طرح شکست خورده است؛ اما در 20 سال گذشته بارها رویان سرمایه گذاری شد ولی به نتیجه نرسید.

سازمان برنامه بودجه و وزارت نفت بارها مخالفت خود را نسبت به گم شدن بخشی از آل پی جی تولیدی در سبد سوخت اعلام کرده‌اند.

مسأله‌ای که وجود دارد این است که سوختی را که می‌تواند خوراک پتروشیمی‌ها باشد و نرخ صادرات آن بالاتر از بنزین است چرا باید وارد سبد سوخت شود بنابراین اصرار برای آوردن آل پی جی به سبد سوخت هیچ گاه نتیجه بخش نخواهد بود.

4 میلیون خودروی دو گانه سوز وجود دارد که یک میلیون از آنها اکسپایر شده‌اند و نیاز به تعویض دارند اما اکنون دولت برای تاکسی‌ها سوبسیدی در نظر گرفته‌اند که به صورت رایگان مخازن خود را تعویض کنند که علت آن هم جلوگیری از انفجارهایی است که در جایگاه‌ها در مخازن رخ می‌دهد بوده است.

این امر برای توسعه سیان جی‌ها تأثیری ندارد اما تصمیم بسیار درستی بوده است که امیدواریم این مساله به سایر خودروها تعمیم پیدا کند که همه خودروهایی که مخازنشان اکسپایر شده است از این طرح تشویقی استفاده کنند و مخازن خود را برای بالا بردن استاندارد و جلوگیری از انفجارهای ناخواسته تعویض کنند.

بر اساس مصوبه شورای اقتصاد 900 هزار خودرو به صورت رایگان می‌توانند ثبت نام کنند و خودرو خود را دوگانه سوز کنند که البته چنین اقدامی در سنوات مختلف در حال انجام است اما به دلایلی مانند تأمین بودجه سرعت آن کند است که امیدواریم حمایت‌های سازمان بودجه افزایش پیدا کند و هر چه زودتر این 900 هزار خودرو دوگانه سوز
شوند.

 

 

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید