تروریسم، تروریسم است و محکوم

0
25

خبر شهادت 11 تن و مصدومیت هفت تن از مرزبانان میهن در منطقه انتظامی راسک، موجب تأثر بسیار است. حملات مسلحانه به سربازان و مرزبانان وطن، اقدامی غیر انسانی و ضد میهنی و ضد دینی است.

تروریسم، تروریسم است و محکوم، و به هیچ عنوانی توجیه نمی‌شود. این گونه اقدامات، به هیچ وجه منافع مردم مظلوم سیستان و بلوچستان را تأمین نمی‌کند و موجبات دشواری‌های بیشتر این منطقه را پدید خواهد آورد. از بزرگان و ریش سفیدان و نخبگان و روشنفکران و متنفذان دلسوز سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود به سهم خود پیشقدم شده و با اتخاذ مواضع قوی و آگاهی بخشی و استوار، در پییشگیری از اینگونه اقدامات خشونت بار بکوشند.

این چندمین بار است که در آن منطقه، شاهد شبیخون به مراکز انتظامی و مرزبانی و شهادت یا اسارت گروهی از سربازان مظلوم وطن هستیم. این سربازان، فرزندان و جان و جلال این کشورند. لابد نقصی در کار است و کسی باید مسئولیت بپذیرد. تکرار این گونه تهاجمات، اصلاح زیرساخت‌های آموزش نیروی انسانی و تکنولوژیک و دیگر ظرفیت‌های تأمین امنیت این مراکز در بالاترین سطح نخبگی و همچنین تعاملات مرزی را یادآور می‌شود.

علاوه، سیستان و بلوچستان نیز پاره‌ای از این میهن است. همه می دانیم که امنیت مقوله‌ای چند وجهی است و نگاه راهبردی و دوراندیشانه و رسیدگی مستمر به مطالبات هموطنان در سیستان و بلوچستان و رفع فقر و عقب ماندگی و نابرابری و زدودن زمینه‌های بی عدالتی از این منطقه، از بهترین رویکردها برای ارتقاء آرامش و امید عمومی و کاستن از شکاف‌های اجتماعی و کوتاه کردن دست‌های وابسته و افراطی و عنود است.

به سهم خود از خداوند کریم، برای روح بلند این عزیزان که در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به ملکوت پیوست، غفران واسعه و علو درجات مسئلت داشته و به خانوادهٔ داغدار ایشان، تعزیت و تسلیت عرض می‌کنم.

 

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید