افزون بر ۲۳۱ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در خراسان رضوی مصرف شد

0
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق سناباد” مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت:در فاصله زمانی سه شنبه ۲۱ آذرماه تا جمعه ۲۴ آذرماه امسال ۲۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شد.
 “حسن افتخاری اظهار کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب افزایش یافته است که معادل افزایش ۹ درصدی مصرف گاز خراسان رضوی طی هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع گاز مصرفی استان در روزهای پایانی هفته گذشته، ۱۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار میلیون مترمکعب گاز تحویل بخش خانگی و تجاری و عمومی شد که این رقم معادل ۷۶ درصد کل گاز مصرفی خراسان رضوی است.
وی گفت: سیاست شرکت گاز استفاده حداکثری از تمام ظرفیت ها برای مدیریت و پایداری شبکه گاز در زمان اوج سرماست اما متاسفانه هر سال و با شروع فصل زمستان، شاهد افزایش لجام گسیخته مصرف گاز در بخش خانگی هستیم و بر همین اساس از شهروندان تقاضا می‌شود نسبت به موضوع مصرف درست گاز مطالبه گر باشند.
افتخاری افزود: علت ناترازی گاز در خراسان رضوی طی زمستان دوری از منابع گازی جنوب کشور است و دولت سیزدهم نیز با هدف رفع این مشکل طرح‌های عمرانی گسترده‌ای را در دست اجرا دارد ولی با این حال، بهینه سازی مصرف گاز در بخش خانگی راهکار موثری است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد.
وی بر مدیریت مصرف گاز طبیعی تاکید و اضافه کرد: مطابق بخشنامه معاون اول رییس جمهوری، تمام اداره‌ها و مکانهای دولتی و خصوصی مکلف به رعایت دمای آسایش ۱۸ درجه سانتیگراد طی زمستان هستند از این رو زمستان امسال طرح مدیریت مصرف بهینه گاز در اداره ها و مکانهای تجاری خراسان رضوی با مشارکت خود مردم در فضای مجازی و همکاری گروه طلایه داران امر به معروف در حال اجراست.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: برای این اقدام سامانه ای تحت عنوان “نظارت مردمی-مصرف بهینه” در پایگاه اینترنتی شرکت گاز خراسان رضوی به آدرس nigc-khrz.ir راه‌اندازی شده است که شهروندان می‌توانند با مراجعه به این آدرس، تخلف مراکز پرمصرف را اعلام کنند. همچنین سامانه تلفنی ۱۵۹۴ و ۱۹۴ شرکت گاز خراسان رضوی نیز آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید