عبور مبلغ حق بیمه صادر شده بیمه ملت از چهار هزار میلیارد تومان

0
40

بیمه ملت در تداوم رکوردشکنی‌های خود در سالجاری توانسته است در گزارش عملکرد نه‌ ماهه خود نیز شگفتی‌ساز شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، انتشار گزارش بیمه ملت بر روی سامانه کدال نشان می‌دهد مجموع حق بیمه‌های صادره این شرکت در نه ماهه سال 1402 از چهار همت (هزار میلیارد تومان) عبور کرده است که از مجموع رقم حق بیمه‌های صادر شده کل سال گذشته نیز بیشتر بوده است.

مقایسه عملکرد این شرکت در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حکایت از رشد 83 درصدی حق بیمه‌های صادره دارد و این در حالی است که رشد خسارات پرداختی در مقایسه این دو تاریخ فقط 19 درصد بوده است.

میزان خسارات پرداختی بیمه ملت از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان آذر 1402 حدود یک هزار و 724 میلیارد تومان بوده است. بر اساس آنچه از این اطلاعات برداشت می‌شود، بیمه ملت توانسته است با مدیریت موفق پرتفوی و مدیریت صحیح ریسک، نسبت خسارت خود را از 65 درصد در نه ماهه نخست سال 1401 به 42 درصد در مدت مشابه سال جاری برساند.  این در حالی است که بر اساس گزارش بیمه مرکزی،  نسبت خسارت صنعت بیمه در هشت‌ماهه نخست امسال حدود ۵۲ درصد بوده و بیمه ملت توانسته است نسبت خسارتی کمتر از متوسط صنعت بیمه را تجربه کند.

گفتنی است مجموع حق بیمه صادره بیمه ملت در سال ۱۴۰۱ حدود سه هزار و 188 میلیارد تومان بوده و همین آمار نشان می‌دهد که حق بیمه‌های صادره 9 ماهه امسال، 26 درصد از مجموع حق بیمه‌های صادره در کل سال 1401 بیشتر بوده است.

در پرتفوی نه ماهه 1402 بیمه ملت، سهم بیمه ثالث از حق بیمه‌های دریافتی 22 درصد، درمان 20 درصد و آتش‌سوزی، کشتی و زندگی هر یک 9 درصد بوده است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید