مهر تایید سهامداران بر صورتهای مالی ۱۴۰۱ بیمه سرمد

0
22
مهر تایید سهامداران بر صورتهای مالی ۱۴۰۱ بیمه سرمد
بیمه سرمد در صورتهای مالی 1401 از زیان عبور کرد/ گزارشی شفاف از زبان مدیر عامل بیمه سرمد

 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه سرمد روز شنبه ۳۱ تیرماه با حضور ۸۵٫۷۹ درصد سهامداران برگزار و صورتهای مالی سال منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ تصویب شد.

گزارشی شفاف از مدیر عامل بیمه سرمد

سید محمد مهدی بهشتی نژاد مدیر عامل شرکت بیمه سرمد که از زمستان ۱۴۰۱ سکان هدایت این شرکت را در اختیار گرفته، با اشاره به عملکرد بیمه سرمد طی سال ۱۴۰۱ ، گفت: از سال ۹۳  توانگری شرکت ، روند کاهشی داشته اما در سال ۱۴۰۱ این شاخص  به پایین  ترین سطح خود می رسد که برنامه ریزی های انجام شده در اواخر سال گذشته، باعث ترمیم توانگری مالی این شرکت خواهد شد.

وی در ادامه به نکته ای مهم در صورتهای مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۱ بیمه سرمد اشاره کرد و گفت: این شرکت در سال ۱۴۰۰ با زیان ۳۴۸ میلیارد تومانی مواجه بود که با اصلاح ترکیب پرتفوی و مدیریت ریسک، این زیان کاهش ودر پایان سال مالی به سود ۲۸٫۸ میلیارد تومانی تبدیل شد.

بهشتی نژاد در ادامه تشریح عملکرد بیمه سرمد،  به بازده سرمایه گذاری ها اشاره کرد و گفت: بازده سرمایه گذاری ها تا سال ۱۴۰۰ وضعیتی مطلوبی نداشت و در زیان بود؛ اما توانستیم با برنامه ریزی های مدون در سال ۱۴۰۱ این شاخص را سودآور کنیم.
مدیر عامل بیمه سرمد با اشاره به متوسط ۵۰درصدی نرخ رشد حق بیمه صادره در صنعت بیمه کشور گفت:این رقم در بیمه سرمد در سال ۱۴۰۱، ۲۳ درصد بود که از میانگین صنعت کمتر است و باید با برنامه ریزی منسجم به متوسط صنعت برسد.

بهشتی نژاد در ادامه گفت: میانگین حق بیمه تولیدی شرکت بیمه سرمد نشان می دهد که این شرکت بیشتر به سمت فروش ستادی رفته و کمتر از مزایای خرده فروشی بهره گرفته است.
وی تصریح کرد: در برنامه آتی، حرکت به سمت خرده فروشی و تقویت شبکه نمایندگی را در دستور کار داریم.
مدیر عامل بیمه سرمد در ادامه به ترکیب پرتفوی این شرکت اشاره داشته و گفت: رشته ثالث ۱۹درصد، رشته درمان ۴۳درصد ، رشته زندگی ۱۶درصد و سایر رشته ها ۲۲درصد در سبد پرتفوی بیمه سرمد سهم دارند.

مدیر عامل بیمه سرمد در همین زمینه عنوان کرد: اصلاح ترکیب پرتفوی و حرکت به سمت پرتفوی های کم ریسک از برنامه های مهم بیمه سرمد در سال ۱۴۰۲ است.

بهشتی نژاد افزود: استفاده از ظرفیتهای پرتفوی سهامداری نیز در قالب ارائه طرح های نوین و همکاری های دو جانبه اجرائی خواهد شد.
مدیر عامل بیمه سرمد در ادامه به نسبت خسارت شرکت متبوعش در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت:نسبت خسارت بیمه سرمد در سال ۱۴۰۰ حدود ۶۶ درصد و در سال ۱۴۰۱ به ۸۶ درصد افزایش یافت که با برنامه ریزی های انجام شده، در سه ماهه ۱۴۰۲ به ۴۶ درصد کاهش یافته است.

در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه سرمد سید مهدی جوادی رئیس هیات مدیره به عنوان رئیس مجمع، محسن تمجید(نماینده بانک صادرات) و محمد زاهد نیا عضو هیات مدیره ، به عنوان ناظران مجمع و حسن پور کاظمی معاون مالی و سرمایه گذاری بیمه سرمد به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند.

مجمع عمومی سالیانه بیمه سرمد با حضور نماینده فرابورس ، نماینده بیمه مرکزی و حسابرس و همچنین سید محمد مهدی بهشتی نژاد  مدیر عامل این شرکت و علی استاد هاشمی معاون نظارت و عضو هیات عامل بیمه مرکزی آغاز بکار کرد.

دورنمای سرمد تا پایان ۱۴۰۲

بهشتی نژاد در ادامه به برنامه های مهم بیمه سرمد تا پایان سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: ارتقاء توانگری مالی شرکت به سطح یک از مهمترین برنامه های تیم مدیریتی سرمد است، چرا که با افزایش توانگری مالی ظرفیت پذیرش ریسک های بیشتری برای شرکت مهیا خواهد شد.
وی در ادامه به افزایش سرمایه بیمه سرمد تا پایان سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: تا پایان سال جاری و طی برنامه زمان بندی شده سرمایه شرکت بیمه سرمد به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت که در ارتقاء سطح توانگری مالی اثرگذار خواهد بود.

بهشتی نژاد بازنگری در سند استراتژیک شرکت ، کنترل مدیریت ریسک داخلی با الگوریتم فنی و افزایش سهم بازار بیمه های نفت و انرژی را از دیگر برنامه های شرکت بیمه سرمد اعلام کرد.
لازم بذکر است، در ادامه این مجمع، سهامداران صورتهای مالی بیمه سرمد برای سال مالی ۱۴۰۱ را با رای حضوری به تصویب رساندند.

بر اساس این گزارش روزنامه ایران به عنوان روزنامه شرکت برای درج آگهی ها انتخاب شد.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید