نیروهای اوکراینی برای جنگ در کریمه زیر نظر انگلیس آموزش می‌بینند

0
16

روزنامه انگلیسی ساندی اکسپرس گزارش داد، نیروهای این کشور در حال ارائه آموزش‌هایی به یگان نیروهای عملیات‌های ویژه اوکراین هستند تا آماده جنگ در کریمه شوند که به ادعای این روزنامه احتمالا تا دسامبر ۲۰۲۳ رخ می‌دهد.

به گزارش ایسنا، روزنامه ساندی اکسپرس در گزارش خود نوشت: بیش از ۲۰۰۰ سرباز اوکراینی وارد منطقه‌ دوری در دارت‌موور انگلستان شده‌اند تا در این آموزش‌های خاص شرکت کنند.

منابعی به ساندی اکسپرس گفتند، این سربازان عملیات مربوطه را جهت جنگ در کریمه رهبری خواهند کرد، درحالیکه دو یگان دیگر که نامی از آن‌ها در این گزارش ذکر نشده است، مسئولیت حملات را همزمان بر عهده خواهند داشت.

این روزنامه انگلیسی ادعا کرد: عملیات اوکراین شامل حملات هوایی و حملاتی هم از دریا و هم از خشکی خواهد بود و نیروهای این کشور تجهیزاتی را مستقر خواهند کرد تا نیروهای روسی را زمین‌گیر کنند. در همین حال، خودروهای زرهی و تانک‌ها حملاتی را در سایر مکان‌ها انجام خواهند داد.

این عملیات‌ها از طریق تسلیحات بلند برد ارائه شده‌ توسط انگلیس، آمریکا و آلمان هدایت خواهد شد و آموزش‌های کنونی در کمپ بَتل واقع در اوکهامپتون، دِوون برگزار می‌شود.

ساندی اکسپرس در پایان گزارشش به نقل از یک مقام ارشد ارتش انگلیس نوشت: بر استفاده از تاکتیک‌های چابک و سریع ناتو جهت کمک به نیروهای اوکراینی تاکید شده است. ما اوکراینی‌ها را با تاکتیک‌هایمان و اینکه چگونه از تجهیزات استفاده کنند، آموزش می‌دهیم اما موفقیت به توانایی خود اوکراینی‌ها بستگی خواهد داشت

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید