توافق بیمه‌ای ایران و سوریه؛ عاملی برای تقویت دیپلماسی اقتصادی

0
13
توافق بیمه‌ای ایران و سوریه؛ عاملی برای تقویت دیپلماسی اقتصادی

در دیدارهای جداگانه میان وزرای امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی و امور خارجه کشورمان با همتایان سوری، عملکرد مثبت بیمه البرز در دیپلماسی اقتصادی به عنوان یکی از محورهای مهم گفتگوها مورد بحث قرار گرفت. در این دیدارها، پیشرفت اجرایی توافقنامه‌های اقتصادی ایران و سوریه مورد تاکید قرار گرفت و اعلام شد که شرکت مشترک بیمه‌ای بین دو کشور به منظور ارائه خدمات بیمه‌ای به شرکت‌ها و زائران ایرانی تأسیس خواهد شد.

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در این دیدار اهمیت و ارزش مشترک این شرکت بیمه‌ای را برای سرمایه‌گذاری‌ها و توسعه روابط اقتصادی میان ایران و سوریه بیان کرد. از سوی دیگر، امیر عبدالهیان، وزیر امور خارجه، که میزبان وزیر امور خارجه سوریه، فیصل مقداد بود، دستاوردهای اقتصادی سفر رئیس جمهور به سوریه را مورد ارزیابی قرار داد و تأکید کرد که برخی از توافقنامه‌های اخیر در کمتر از سه ماه به مرحله اجرا رسیده‌اند.

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، تاسیس و آغاز عملیات اجرایی این شرکت مشترک بیمه‌ای را نشانه‌ای از عزم راسخ مسئولان برای پیشبرد اهداف سفر رئیس جمهور دانست.

در تاریخ ۵ خرداد ماه سال جاری، مدیرعامل بیمه البرز در نشستی مشترک با مدیرعامل شرکت العقیله سوریه به عنوان نماینده صنعت بیمه این کشور و با حضور رئیس کل بیمه مرکزی کشورمان و سفیر ایران در سوریه، تفاهم‌نامه همکاری خود را با این شرکت بیمه‌ای سوری به امضا رساندند. این تفاهم‌نامه نشان از تلاش‌های جدی در جهت توسعه روابط اقتصادی دو کشور، به ویژه در صنعت بیمه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بوده است. این موضوع را موسی رضایی، مدیرعامل بیمه البرز، به عنوان نقطه عطف نقش‌آفرینی صنعت بیمه کشور در دیپلماسی اقتصادی برجسته‌سازی کرده است.

با این توافق بیمه‌ای بین ایران و سوریه، امیدواریم که روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور به ارتقاء یافته و برای هر دو اقتصاد بهره‌وری و توسعه فراهم شود.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید