افزایش 48 درصدی سودآوری فولاد هرمزگان

0

 افزایش 48 درصدی سودآوری فولاد هرمزگان

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت علی‌رغم افزایش بیش از 83 درصدی هزینه‌های تمام‌شده تولید و کاهش نسبی قیمت‌ها در بازار داخلی و صادراتی در ابتدای سال جاری، شرکت فولاد هرمزگان فصل بهار را با ثبت رشد 48 درصدی سود خالص پشت سر گذاشت و توانست به میزان 17 هزار و 939 میلیارد ریال، بیشترین سود خالص سه‌ماهه خود را محقق کند.

عطاالله معروفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به روند تصاعدی کسب درآمد فولاد هرمزگان طی یکی دو سال اخیر، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان با الگوبرداری از سازمان‌های موفق در بازه زمانی یادشده توانسته با کسب 10 هزار و 116 میلیارد تومان، میزان درآمد حاصل از فروش خود را طی چهار ماه نخست امسال بیش از 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.

وی افزود: در سال 1402 استراتژی حفظ و ارتقای بازار داخلی و صادراتی را در پیش گرفتیم. علی‌رغم مشکلات ناشی از رکود بازار و کاهش قیمت‌ها به‌ویژه در بازار داخلی و صادراتی، مجموع فروش داخلی و صادراتی شرکت فولاد هرمزگان در چهار ماه نخست سال 1402 با رشد 15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش به 515 هزار و 972 تن رسیده است. به این ترتیب فولاد هرمزگان توانست بازارهای داخلی و صادراتی خود را به‌خوبی حفظ و حضور خود را میان رقبا تداوم بخشد.

رشد ۷۰ درصدی درآمد فروش داخلی

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: در حوزه درآمد نیز فولاد هرمزگان در چهار ماه نخست امسال توانست 5 هزار و 780 میلیارد تومان درآمد از فروش محصول خود در بازار داخلی به دست آورد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد 70 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین این شرکت تا پایان تیرماه سال 1402 موفق شد چهار هزار و 336 میلیارد تومان درآمد صادراتی داشته باشد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 13 درصدی خبر می‌دهد. مجموع فروش فولاد هرمزگان در بازارهای داخلی و صادراتی طی چهار ماه ابتدایی سال 1402 درآمد 10 هزار و 116 میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که این میزان در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد 40 درصدی را نشان می‌دهد.

معروفخانی با اشاره به اینکه موفقیت‌های به‌دست‌آمده در حوزه فروش شرکت فولاد هرمزگان نیز همواره با اتخاذ راهبردها و تصمیمات به‌موقع در حوزه مدیریت و با همت و تلاش کارکنان متعهد و دلسوز شرکت به دست آمده است، اظهار داشت: همدلی و مشارکت ایجادشده در فولاد هرمزگان مسیر بهبود و رشد در همه عرصه‌های تولید، تعمیرات، ستاد و پشتیبانی را تسهیل نموده است که شایسته قدردانی است.

سودآوری تاریخی فولاد هرمزگان با وجود افزایش شدید بهای تمام‌شده تولید

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به استراتژی تداوم سودآوری شرکت اشاره کرد و گفت: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری «مهار تورم، رشد تولید» نام گرفت و بر همین اساس افزایش تولید و تداوم سودآوری را استراتژی فعالیت خود قرار دادیم و توانستیم بهار را با بهترین عملکرد فعالیت خود در حوزه کسب درآمد و سودآوری پشت سر بگذاریم.

معروفخانی با تأکید بر افزایش شدید هزینه‌های تولید در سال جاری، تصریح کرد: بهای تمام‌شده تولید در فولاد هرمزگان طی بهار امسال به 59 هزار و 240 میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 83 درصدی را نشان می‌دهد. در همین خصوص هزینه‌های اداری، فروش و عمومی این شرکت نیز با رشد 125 درصدی، مالیات بر درآمد با رشد 209 درصدی و هزینه‌های مالی نیز با رشد 201 درصدی در مقایسه با بهار سال گذشته مواجه شده‌اند.

وی ادامه داد: علی‌رغم این افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها، فولاد هرمزگان عملکرد موفقی در فروش و درآمدزایی و به‌تبع آن سودآوری داشته و با ثبت درآمد 86 هزار و 308 میلیارد ریال در بهار، سود خالصی معادل 17 هزار و 939 میلیارد ریال را محقق کرده که این میزان سودآوری در بهار در تاریخ فعالیت این شرکت بی‌سابقه است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان اذعان کرد: اگرچه این شرکت نیز همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلاتی نظیر قطعی برق و گاز و در نتیجه کاهش تولید در اواخر بهار و تابستان مواجه شده است؛ اما با تدابیر اتخاذشده و برنامه‌ریزی‌های خوبی که به ثبت رکوردهای تولید در سه‌ماهه نخست سال جاری منجر شد، محدودیت‌های یادشده نتوانست باعث کاهش سودآوری این شرکت شود که این موضوع نشان از همت والای مدیران شرکت و تحقق استراتژی‌های کلان سازمانی و هلدینگ مبارکه دارد.

معروفخانی در پایان گفت: از حمایت‌های فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت مادر که همواره در زمینه‌های مختلف یاور شرکت بوده است قدردانی نموده و امیدواریم تا پایان سال جاری با همدلی و هماهنگی بیشتر بتوانیم بیش‌ازپیش در شرکت فولاد هرمزگان به شعار «ما می‌توانیم» جامه عمل بپوشانیم و با ثبت رکوردهای جدید در تولید، فروش و سودآوری، عملکردی درخشان در تاریخ شرکت بر جای گذاریم.

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید