206 سبز کله غازی… حرکت کن آقا!

0
23

وحید حاج سعیدی- تا کور شود هر آنکه نتواند دید… چشم حسود و بخیل کور… درخت پربار، سنگ می‌خورد… خدای، نسل حسود را از جهان براندازد… آسوده شد ز سنگ، درختی که بار ریخت…

– چی شده؟ یک کم نفس بگیر بعد نفرین کن

– دیگه می‌خواستی چی بشه؟! خبر از این مهم‌تر و رؤیایی‌تر که بالاخره خودروسازان به وعده‌های خود در ایجاد تحول و تنه زدن به غول‌های خودروسازی دنیا جامه عمل پوشاندند. (یعنی تا الان این وعده‌ها لخت و عور واسه همین طوری خودشون می‌چرخیدند)

– یعنی استاندارد و ایمنی و تجهیزات جدید اضافه کردن؟

– پدر جان مرگ دست خداست. حقیقت امر به سلامتی و به کوری چشم دشمنان، رنگ‌های جدیدی به محصولات ایران خودرو اضافه شده «که هم رنگ آن چرخ مینا نداشت»! از قرمز رژ و آبی اقیانوسی گرفته تا سبز کله غازی و سبز انگوری…

– شوخی‌تان گرفته؟

– نه پدر آمرزیده… سر صبحی من چه شوخی با شما دارم؟ اصل خبر به روایت جراید:

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو، از معرفی ۱۱ رنگ جدید برای محصولات خبر داد و گفت: در حال حاضر توانایی تولید و عرضه خودروها با ۲۰ فام رنگ وجود دارد و در آینده‌ای نزدیک و با ایجاد ساز و کارهای لازم، مشتریان می‌توانند محصولات مورد نظر خود را در رنگ‌های خاص و متنوع سفارش گذاری کنند.

به گزارش عصر ایران محمد شفیعی‌نژاد با اشاره به تعداد و تنوع فام‌های رنگ جدید ایران خودرو، ایجاد تنوع در رنگ محصولات را حاصل مطالعات بازاریابی و تولید بر اساس سلیقه و ذائقه مشتریان و تغییر چهره و مبلمان شهری دانست و گفت: این ۱۱ فام رنگ جدید شامل رنگ‌های نقره‌ای تیتانیوم، قهوه‌ای کادرو، مشکی آبنوس، سرمه‌ای متالیک، آبی کاسپین، قرمز رژ، آبی اقیانوسی، صورتی، سبز کله غازی، سبز انگوری و قهوه‌ای نسکافه‌ای می‌شود.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو با بیان این‌که این خودروساز برنامه‌هایی در خصوص تنوع بخشی به رنگ محصولات تولیدی را در دستور کار دارد، افزود: نسبت خودروهای رنگی موجود در کشور بسیار پایین‌تر از آمار جهانی است و این اقدام در راستای پاسخ به نیاز بخشی از مشتریان و تنوع بخشی به محصولات گروه صنعتی ایران خودرو و تغییر چهره شهرها صورت گرفته است.

ملاحظه فرمودید؟! خدا وکیلی آدم از این همه حسن سلیقه و احساس مسئولیت در برابر سلیقه مشتریان و تلاش برای تغییر چهره و مبلمان شهر دلش می‌خواهد مثل نقی معمولی از خوشحالی زوزه بکشد و زمین را گاز بگیرد!

به قول شاعر: رنگ، همه خام و چنان پیچ و تاب/ منتظرم تا چه برآید ز آب!

تازه شانس آوردیم انتخاب این فام رنگ‌ها مردانه است وگرنه دو روز دیگر پلیس باید دوره تشخیص رنگ برای پرسنل دوره برگزار می‌کرد. هر چند همین الان هم کار چندان آسان نیست. 206 سبز کله غازی… حرکت کن آقا! دنا قهوه‌ای نسکافه‌ای بزن کنار! جالب اینکه عزیزان در مقایسه خودروهای تولیدی با آمارهای جهانی فقط رنگ خودروها را رصد کردند و دور سایر ستون‌ها را قلم کشیدند!

بگذریم … فقط این لابلا ما متوجه نشدیم در شرکتی که با یک فراخوان، خودروهایش بدون اینکه نوع، مدل، رنگ، قیمت، تاریخ تحویلش مشخص شده باشند، تا هزار چهار و صد بووووووووق پیش فروش می‌شوند، معاون بازاریابی و فروش دقیقاً چکار می‌کند؟! حوصله‌اش سر نمی‌رود؟! افسردگی نمی‌گیرد؟! راستی تا یادمان نرفته این توصیه مادربزرگ‌های قدیمی را هم فراموش نکنید: اگر رنگ دستت خوب آمد، پایت را نیز رنگ کن!

منبع: روزنامه نقش اقتصاد

 

 

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید