مولفه مهم درجذب نقدینگی

0
14

اعتماد یکی از مولفه‌های مهم در جذب نقدینگی است، زیرا سرمایه‌گذاران غالبا در محلی که تصمیمات سیاسی یا اقتصادی از ثبات کامل برخوردار نباشد حاضر به سرمایه‌گذاری نخواهند بود.

اکنون یکی از دلایل عمق کم بازار سرمایه و کاهش معاملات را می‌توان بحث عدم اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به تصمیمات مسئولان دانست.

از آنجایی که بازار سرمایه در مقایسه با سایر بازارها از پتانسیل بیشتر برای جذب سرمایه‌گذار برخوردار است به همین خاطر مسئولان باید از اخذ هرگونه تصمیم خلق الساعه بپرهیزند.

یکی از دلایل تصمیمات خلق‌الساعه در بدنه اقتصاد یا سیاست را می‌توان عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها دانست. در صورت عدم کنترل نقدینگی در بازار سهام و خروج سرمایه از بازار شاهد ایجاد تورم و حباب در بازارهای موازی خواهیم بود.

یکی از عوامل تاثیرگذار بر بازار سرمایه مسئله نرخ ارز است، حال باتوجه به برخی مسائل همچون بهبود روابط بین الملل با برخی کشورها نرخ ارز تا پایان پاییز روند با ثباتی را خواهد داشت.

نوسان جز ذات بازار سهام است. علی رغم گزارش‌های فصلی خوب از سمت شرکت‌ها اما متاسفانه نقدینگی در بازار کم است؛ اکنون با توجه به تحلیل تحلیلگران و کارشناسان می‌توان گفت بازارسرمایه در سه ماهه چهارم سال عملکرد بهتری را در مقایسه با سایر بازارها ثبت خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید