میتینگ خاص!

0
9

 

تجمع 4000 نفره اصولگرایان (تحت عنوان مبنا) به ریاست آقای قالیباف و مباشرت آقایان حدادعادل و محسن رضایی در روزگاری که هوای انتخابات بسیار سرد است، کاری مفید و لازم بود.

حتی شیوه این جمع شدن که به رزمایش و لشکرکشی در قالب اعزام گردانهای رزم با اتوبوس از استانها و مناطق مختلف کشورشباهت داشت، چیزی از اهمیت آن نکاست.

همچنین می‌توان از محتوای تکراری و دم دستی سخنرانی‌های بیان شده در این نشست، به دلیل اصل ضرورت تجمع صرفنظر کرد. بعلاوه بی سلیقگی در همزمانی این مراسم با کشتار شدید مردم غزه از سوی صهیونیستها را نیز می‌توان نادیده انگاشت.

ضمن تبریک و دستمریزاد به برگزارکنندگان این میتینگ 4000 نفره نکاتی وجود دارد که بیان آن‌ها می‌تواند، نشستهای آتی را بی عیب و نقص تر به ثمر بنشاند.

1- عادت مااصولگراهاست که هراز گاهی و بخصوص در آستانه انتخابات، کرکره مغازه‌ای را بالا می‌زنیم و یک تابلو هم بالای سرش نصب می‌کنیم. این بار اسم «مبنا» بر این تابلو نوشته شده. قبل‌تر اسمهایی مثل جمنا، یکتا، شریان و… بالای این مغازه نصب شده و اکنون بی آنکه ماهیت این دکان عوض شود یا کالایی که در آن عرضه می‌گردد تغییر یابد، صرفاً به تغییر اسم بسنده شده. هرگاه مغازه جدیدی باز می‌شود، مشتریانی وارد آن می‌شوند اما به محض ورود می‌بینند همان کالاهای از مدافتاده قبلی (دوست ندارم از واژه بنجل استفاده کنم) توی قفسه‌ها چیده شده و مغازه داران جدید حتی زحمت یک گردگیری ساده را هم به خود نداده‌اند.

2- از آنجا که تجمع 5 شنبه به منظور برنامه ریزی برای انتخابات مجلس قانونگذاری برگزار شده، لابد فرآیندهای قانونی در آن رعایت شده و مثلاً مجوز وزارت کشور را دارد. چه خوب است تصویری از این مجوز که لابد اسامی درخواست کنندگان، هدف از برگزاری، مستندات قانونی و… در آن درج شده منتشر گردد.

3-شخص آقای قالیباف، مروج شفافیت است و انصافاً تلاشهای او برای مقابله با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت که زیر بار شفافیت نمی‌رفتند قابل ستایش است. از طرفی طبق قانون جدید انتخابات، شفافیت در باره هزینه‌های تبلیغاتی الزامی شده است. پس انتظار می‌رود آقای قالیباف میزان هزینه گردهمایی 4000 نفره (ایاب و ذهاب، پذیرایی، تدارکات،…) را که با یک حساب سرانگشتی به چندین میلیارد تومان می‌رسد اعلام و محل تأمین این هزینه‌ها را به اطلاع عموم برساند.

4- تولیت محترم حرم امام خمینی نیز لازم است توضیح دهد با چه توجیهی اجازه میتینگ تبلیغاتی یک گروه سیاسی را در آن مکان صادر کرده. اگر انجام چنین مراسمی درشان آن مکان هست، آیا این امکان برای همه گروهها و جناحهای سیاسی فراهم خواهد شد؟ یا در این مورد گزینشی رفتار می‌شود؟

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید