مازوت سوزی در شهرهای بزرگ نداریم

0

در کشور ما حجم ناچیزی مازوت سوزانده می‌شود ولی در شهرهای بزرگ بخصوص کلان‌شهر تهران و یا شهرهایی مثل اصفهان، تبریز و مشهد به هیچ‌وجه در نیروگاه‌ها مازوت سوزانده نمی‌شود.

در کلان‌شهرها سوخت اول گاز و بعد اگر کمبود داشتیم روی سوخت دوم (گازوئیل) می‌رویم، اما طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در هماهنگی با شرکت گاز در نیروگاه‌ها حتی‌الامکان گاز سوزانده می‌شود و اگر تأمین نشود گازوئیل مصرف می‌شود.

مصرف گاز در نیروگاه‌ها بستگی به مصرف مردم دارد اگر مردم کمک کنند که مصرف را 10 درصد کاهش دهند برای نیروگاه‌ها کفاف می‌دهد، یعنی صرفه‌جویی 10 درصدی مصرف گاز خانگی کل کمبود گازی بخش صنعت و تولید نیروگاهی را جبران می‌کند.

مصرف گازوئیل در نیروگاه‌های تهران روز به روز و ساعت به ساعت متفاوت است اولویت ما برای نیروگاه‌های شهرهای بزرگ سوخت گاز است برخی روزها اگر مصرف خانگی کم شود حتی به عدد 70 تا 80 درصد هم می‌رسد، اما در هر حال مصرف گاز در ساعات اولیه روز و عصر و شب هم متفاوت است و بستگی به حجم گازی دارد که به نیروگاه‌ها تحویل داده می‌شود.

به طور مثال در یک روز خاص زمستان سال گذشته حدود 65 تا 70 درصد گاز و 30 درصد گازوئیل مصرف شد، برای امسال نیز امیدواریم و قرار بر این است که اولویت اول در شهرهای بزرگ تخصیص گاز و دوم گازوئیل باشد اما در شهرهای بزرگ به هیچ‌وجه مازوت استفاده نخواهد شد.

با توجه به فصل‌های متعدد هم گفته‌ایم که برای مدیریت مصرف برق با کمک مردم این شرایط دشوار را پشت سر می‌گذاریم و اکنون فرصت مناسبی است که مشترکان خانگی با استفاده از طرح پاداش مدیریت مصرف طرح یک مساوی با 20 مشارکت کنند و با صرفه جویی مصرف برق تا 20 برابر پاداش بگیرند و برق مردم عزیز را تأمین کنیم. با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی برای توسعه و تقویت شبکه تحت پوشش، با هدف تأمین برق پایدار و مطمئن مشترکان و همینطور کاهش تلفات شبکه، با ارزش سرمایه‌گذاری 260 میلیارد تومان، در مدار را
بهره برداری کردیم.

 

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید