اتصال کنارگذر مهرشهر به فرودگاه پیام

0
27

نقش اقتصاد – البرز- منیر خلیلی –  شهردارکلانشهرگفت: پروژه‌های شهری برای دسترسی بهتر و صرفه‌جویی در وقت و هزینه شهروندان انجام می‌شود.

مهرداد کیانی با اشاره به اینکه تلاش مجموعه مدیریت شهری ارتقا رفاه شهروندان است، اظهار داشت: یکی از نیازهای شهروندان کاهش بار ترافیک به منظور تردد بهتر در معابر و خیابان‌های کلانشهر کرج است.

وی بیان کرد: به همین منظور روز گذشته با حضور رییس محترم جمهور قطعه میانی آزادراه شمالی کرج به طول ۷/۶ کیلومتر به بهره‌برداری رسید ضمن آنکه با حضور وزیر کشور از ایستگاه شهید سلطانی نیز بازدید شد.

این مسئول ادامه داد: قطعا با راه‌اندازی کامل آزادراه شمالی و اتصال مترو کرج به تهران و ایجاد خطوط ویژه اتوبوس از بار ترافیک کلانشهر کرج کاسته خواهد شد.

کیانی در ادامه به پروژه کنارگذر مهرشهر مهرشهر هم پرداخت و گفت: ادامه کنارگذر مهرشهر تا خیابان چمن ۳ به طول ۶۵۰ متر زیربار ترافیک می‌رود.

شهردار کرج افزود: املاک واقع در این پروژه که در محدوده منطقه ۴ قرار دارد تملک شده است.

کیانی ادامه داد: این پروژه که ادامه کنارگذر مهرشهر است در این فاز تا چمن ۳ امتداد پیدا می‌کند که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: اتصال کنارگذر مهرشهر به فرودگاه پیام هدف نهایی ما در اجرای این پروژه است که با همراهی مدیران استان عملیات اجرایی محدوده باغ آلو تا فرودگاه پیام، سالِ آینده اجرایی خواهد شد.

با استفاده از خودروهای برقی حجم زیادی از آلودگی هوای کلانشهر کرج رفع خواهد شد

در ادامه شهردار کرج با اشاره به اینکه کرج به عنوان اولین کلانشهر کشور موفق به خرید اتوبوس‌های برقی ساختِ شرکت ایران‌خودرو دیزل شده است، اظهار داشت: کرج پایتخت خودروهای برقی است و باید از این برند مراقبت کرد.

مهرداد کیانی با اشاره به بررسی چگونگی فعالیت تاکسی‌های برقی در کرج، گفت: با حضور بخش خصوصی و شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل درباره استفاده از تاکسی‌های برقی و چگونگیِ ایجاد زیرساخت‌ها بحث و تبادل‌نظر شد.

وی بیان کرد: قطعاً با بهره‌بردن از خودروهای برقی (استقاده از سوخت پاک) بخش زیادی از آلودگی هوا کلانشهر کرج رفع خواهد شد.

کیانی یادآور شد: مجموعه مدیریت شهری نشان داده برای حفظ محیط زیست و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان دغدغه دارد و همواره در این مسیر گام برداشته است.

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید