کمک داور ویدئویی و رهیافت جهانی بیانیه نویسی!

0
91

وحید حاج سعیدی طنز نویس: بالاخره نمردیم و در سرازیری عمر، شهرآورد با حضور کمک داور ویدئویی هم دیدیم و چشم ما به جمال تکنولوژی نوین VAR با داوران عراقی در دربی 102 روشن شد. البته خلق الله مثل ما فکر می‌کردند با آمدن VAR حق با رعایت ملاحظات کاربردی تا حدود زیادی به حق دار می‌رسد و این سامانه پایانی بر حواشی است؛ اما در این کارزار یک صد و دوم، نه تنها حواشی کم نشد بلکه باعث شد حواشی جدیدتری هم رونمایی شوند و بیانیه نویسی و شکایت‌های سنگین و پر محتوا طرفین از یکدیگر وارد فاز جدیدی شدند! جالب اینجاست در این رویکرد هیچکدام از طرفین به قول همولایتی نقی معمولی کظم غیظ هم بلد نیستند و انگار بیت معروف خدا بیامرز نظامی گنجوی با مضمون «زبانی که دارد سخن ناصواب/ به خاموشی‌اش داد باید جواب» به گوشش شان نخورده است!

کار تا جایی کشمشی شده که در گیر و دار این جدال سنگین رسانه‌ای و گیس و گیس کشی حقوقی، مسئولان پرسپولیس از کمیته داوران خواسته که برای رفع شبهات، متن و صوت مکالمه موعود بنیادی‌فر داور مسابقه با داوران عراقی VAR را منتشر کند! به حق چیزای ندیده و نشنیده … البته کمیته مفخم داوران هم آب پاکی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، روی دست پرسپولیس ریخت که اصلاً چیزی ضبط نکردیم و این قبری که رویش شیون می‌کنید عجالتاً خالی است!

پیش خودمان بماند فوتبال ما برای رسیدن به قله‌های آسیایی و جهانی به این سوسول بازی‌ها و بچه بازی‌ها نیاز ندارد و باید به فکر رویکرد و رهیافت‌های نوین دیگری باشیم. فی المثل یکی از نیازمندی‌های اساسی فوتبال ما استخدام بیانیه نویس شش دانگ است تا باشگاه‌ها هر چه بهتر و شفاف‌تر بتوانند منویات و تفکرات سر مربیان و مدیران عامل را حالی تماشاگران کنند تا سطح توقعشان را پائین بیاورند.

یعنی تا دیروز برخی از مجریان و سلبریتی ها و سیاستمدارها از سایه نویس برای پیشبرد اهدافشان استفاده می‌کردند، از فردا تیم‌ها و مدیران عامل و سر مربیانشان هم باید برای پیشبرد امورات و اثبات حقانیتشان به استخدام بیانیه نویس های مشتی روی بیاورند!

چون پول که به اندازه کافی برای شاباش روی بازیکنان و کادر فنی هست؛ چه ایرادی دارد یکی دو مشت هم روی سر 4 تا بیانیه نویس بریزیم و در کنار کادر فنی، تدارکات، لیدر، جادوگر، پزشک، راننده و … یک بیانیه نویس هم داشته باشیم! به قول شاعر «بیانیه نویس چه کم از جادوگر و رمال دارد!» تازه این عزیزان دست به قلم هم هست و می‌تواند غلط املایی بازیکنان را موقع نوشتن استوری های آنچنانی بگیرند! خدا چه دیدید؛ شاید تیم‌های اروپایی هم خدا پس کله‌شان زد و مثل ما وارد رهیافت جدید بیانیه نویسی شدند و ابتکار ما جهانی شد!

 

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید