پیش‌بینی بازارهای جهانی طلا

0

سرمایه‌گذاران طلا هفته آینده مانند یک شاهین داده‌های ایالات‌متحده را زیر نظر دارند و روند ضعیفی را پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، بازار طلا تشنه اطلاعاتی خواهد بود که به شفافیت موضع سیاست پولی باز فدرال رزرو با داده‌های اقتصادی ناامیدکننده که از قیمت‌های بالاتر حمایت می‌کند، کمک کند.

در حالی که تحلیلگران انتظار شکست بزرگ طلا در کوتاه مدت را ندارند، برخی گفته‌اند که این سوگیری رو به افزایش است زیرا انتظار می‌رود موضع سیاست پولی فدرال رزرو باعث تضعیف اقتصاد شود.

قیمت طلا با کاهش تورم ایالات‌متحده مطابق با انتظارات، به بالاتر از سطح مهم ۱۹۵۰ دلار بازگشت. روز جمعه، وزارت بازرگانی ایالات‌متحده اعلام کرد که شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی آن در ماه گذشته در مقایسه با افزایش ۰.۳ درصدی ماه مه ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

تورم در ۱۲ ماه گذشته ۴.۱ درصد افزایش یافته است که نسبت به ماه ژوئن ۴.۶ درصد به شدت کاهش یافته است. تورم سالانه نیز کمتر از حد انتظار بود و اقتصاددانان به دنبال افزایش ۴.۲ درصدی بودند. با نگاهی به روند گسترده‌تر، تورم بالاست و تقریباً دو برابر هدف فدرال رزرو یعنی ۲ درصد است.

در همین حال، تورم کل در ۱۲ ماه گذشته ۳ درصد در مقایسه با افزایش ۳.۸ درصدی ماه مه افزایش یافت. اگرچه تورم بالاست اما برخی تحلیلگران عنوان کرده‌اند که در مسیر درست به کاهش خود ادامه می‌دهد و به فدرال رزرو فضایی می‌دهد تا نرخ‌های بهره را در ماه سپتامبر بدون تغییر نگه دارد. توقف بالقوه انقباضات بانک مرکزی برای حمایت از قیمت طلا ادامه دارد.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، هر اونس طلا آخرین بار با ۰.۵۵ درصد افزایش به ۱۹۵۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

تحلیلگران افزودند که شکاف‌های رو به رشد مصرف نیز از قیمت طلا حمایت می‌کند. در این گزارش اشاره شده است که درآمد شخصی با مصرف همخوانی ندارد. درآمد شخصی در ماه ژوئن ۰.۳ درصد در مقایسه با افزایش ۰.۵ درصدی ماه مه افزایش یافت. این داده‌ها انتظارات را از دست دادند زیرا اقتصاددانان به دنبال افزایش ۰.۵ درصدی بودند

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید