فخاری: تمرکز بر تولید جهت تحقق استقلال اقتصادی کشور ضروری است

0
16

هشتمین دوشنبه‌ صنعتی با بازدید استاندار تهران از واحدهای تولیدی شهرستان ری

ایسنا/تهران استاندار تهران گفت: با تمرکز بر تولید، ظرفیت‌های جدید و نوآورانه‌ای در حوزه صنعت به دست می‌آید و جوانان در رشته‌های مختلف در مسیر تحصیل هدفمند می‌شوند و در نهایت به افزایش تولید، استقلال‌ اقتصادی کشور و کاهش تورم منجر می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ در ادامه دوشنبه‌های صنعتی پیش از ظهر امروز دوشنبه ۹ مرداد ماه علیرضا فخاری استاندار تهران همراه با محمد علی‌ مهری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران و دیگر مسئولان از واحد های تولیدی شهرستان ری بازدید به عمل آورد.

فخاری در حاشیه این بازدیدها اظهار کرد: در دوشنبه‌های صنعتی و تولیدی تلاش می‌کنیم از تولیدات استان که قابلیت لازم را دارند بررسی میدانی جهت رفع مشکلات داشته باشیم.

وی با اشاره به بازدید از دو کارخانه در شهرستان ری افزود: این دو کارخانه سهم بسزایی در تولید، ارزآوری و اشتغالزایی دارند که در جلسه ستاد تسهیل مشکلات آنها در فرمانداری ری رسیدگی می‌شود.

استاندار تهران عنوان کرد: در این دو کارخانه‌ بالغ بر ۸۰۰ نفر نیروی کار مشغول هستند و در میان نیروی کار آنها، افرادی که توانمندی جسمی ندارند یا در حبس بوده‌اند، نیز حضور دارند که نشان می دهد همه افراد با هر نگاه، توان و تخصصی قابلیت حضور در محیط های تولیدی را دارند.

فخاری عنوان کرد: طرحی هدفمند برای توسعه فعالیت‌های تولیدی باید در دستورکار باشد و تفاوت جریان تولید و جریان تجارت محسوس شود، بر این اساس خروجی جلسات باید منجر به این شود که به جای سرمایه‌گذاری در امر تجارت و واردات، اعتبارات را صرف تولید کنیم که اشتغال‌زا است و به استقلال اقتصادی کشور کمک می‌کند.

وی با اشاره به لزوم تمرکز به بخش تولید تصریح کرد: با تمرکز بر تولید، ظرفیت‌های جدید و نوآورانه ای در حوزه صنعت به دست می‌آید و جوانان در رشته‌های مختلف در مسیر تحصیل هدفمند می‌شوند و در نهایت به افزایش تولید، استقلال‌ اقتصادی کشور و کاهش تورم منجر می‌شود.

استاندار تهران به لزوم تلاش برای تحقق شعار سال تاکید و تصریح کرد: باید در میدان شعار سال را محقق کنیم که برگزاری دوشنبه‌های صنعتی در این راستا می‌باشد.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید