تولید یک‌میلیون و 205 هزار تن فولاد مذاب در واحد فولادسازی با بالاترین کیفیت

0

برای نخستین بار در تاریخ پرافتخار واحد فولادسازی شرکت فولاد مبارکه در ماه‌های خرداد و تیرماه سال 1402 یک‌میلیون و 205 هزار تن فولاد مذاب بدون نزول کیفیت (دانگرید) تولید شد.

 ابراهیم روح‌اللهی، مهندس فرایند فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه، ضمن اعلام این خبر گفت: به‌رغم مشکلات ناشی از قطع برق و محدودیت مصرف انرژی برای اولین بار در ماه‌های یادشده کارکنان پرتلاش ناحیه فولادسازی در واحد کوره‌های قوس الکتریکی، موفق شدند یک‌میلیون و 205 هزار تن فولاد مذاب معادل 6340 ذوب را بدون هیچ‌گونه نزول کیفیت (دانگرید) تولید و به واحد متالورژی ثانویه تحویل دهند.

وی ادامه داد: این موفقیت بی‌نظیر در سایه بازنگری مداوم دستورالعمل‌های عملیاتی، تمرکز بر حسن انجام فعالیت‌ها، مسئولیت‌پذیری کارکنان تولید، کنترل مداوم مواد ورودی شامل آهن اسفنجی، قراضه، آهک و دولومیت و انواع فروآلیاژها و حفظ آماده‌به‌کاری 100 درصدی سیستم‌های شارژ مواد و فروآلیاژ به دست آمد.

دست‌یابی به بیشترین بازده عمودی کیفیت

محمدحسین شاه‌نظری شیفت فورمن تولید کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه نیز دست‌یابی به این رکورد را مرهون عوامل ذیل دانست: برگزاری جلسات آنالیز ذوب‌های نامنطبق و تعریف اقدامات اصلاحی از ماه‌های قبل؛ بازنگری دستورالعمل‌ها؛ آموزش و کنترل انجام صحیح دستورالعمل‌ها؛ کنترل تأمین و استفاده از مواد اولیه مناسب.

وی در خصوص اهمیت این موفقیت ارزشمند و با تأکید بر اینکه تلاش‌های فوق باعث دست‌یابی به بیشترین بازده عمودی کیفیت در ماه‌های خرداد و تیر در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شد، ادامه داد: این موفقیت‌ها هرگز بدون همدلی و تلاش مدیریت و کارکنان و در نظر گرفتن تدابیر لازم به دست نخواهد آمد؛ ازاین‌رو از زحمات تیم مدیریت و کارکنان ناحیه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید