post

فعالیتهای تمام وقت هلی کوپترهای اوبر درسطح شهر نیویورک

محیا سادات بهره دار روزنامه نگار: اين گزينه اوبر از روزهاي دوشنبه تا جمعه در ساعات شلوغ بعداز ظهر براي سفر ميان بخش‌هاي پرترافيک پايين شهر تا منهتن و فرودگاه بين‌المللي کندي فعال است. در اين گزينه اوبر از طريق مسيرهايي که به وسيله کاربران با استفاده از نرم افزارهاي کابردي مربوطه در سطح شهر […]

تاریخ انتشار: 8 شهریور 1402 - 11:37
کد خبر: 10291

محیا سادات بهره دار روزنامه نگار: اين گزينه اوبر از روزهاي دوشنبه تا جمعه در ساعات شلوغ بعداز ظهر براي سفر ميان بخش‌هاي پرترافيک پايين شهر تا منهتن و فرودگاه بين‌المللي کندي فعال است. در اين گزينه اوبر از طريق مسيرهايي که به وسيله کاربران با استفاده از نرم افزارهاي کابردي مربوطه در سطح شهر فعال مي‌شود به خدمت رساني به شهروندان و ترابري آن‌ها مي‌پردازد. اوبرکوپر (هلي کوپترهاي اوبر) در حال حاضر براي همه کاربران در يک منطقه کاربري مشخص شده، قابل دسترسي است.

اين سفرها عمدتاً در يکي از اين مناطق شلوغ و پر ازدحام شروع شده و در مقاصد شهري خاص پايان مي‌يابد، اوبرکوپر يک گزينه در اپليکيشن اوبر است که مناطق مشخص شده‌اي شامل همه قسمت‌هاي جنوب منهتن از خيابان هوستون و نيز انتخاب مناطق با دسترسي به بزرگراه وست سايد را شامل مي‌شود. کاربران اوبر مي‌توانند در اين گزينه‌هاي مکاني، سوار يا پياده شدن را تنظيم نمايند و از طريق اپليکيشن هاي موجود در سامانه اوبر کوپر که در دسترس همه کاربران است قيمت‌هاي آن را ديده و کرايه آن را به صورت آنلاين بپردازند. خدمات ارائه شده شامل يک هلي‌پاد اوبر است که مي‌تواند يک سفر را به طور متوسط در زمان هشت دقيقه‌اي با هلي کوپتر ميسر نموده و به دنبال آن امکان استفاده از يک شيوه ديگر حمل و نقل را براي شهروندان فراهم نمايد. اين سيستم مسافري جابجايي به سمت مناطق پر جمعت شهر نظير پايانه‌هاي فرودگاه را پوشش مي‌دهد. کرايه‌هاي استفاده از خدمات هلي کوپتر از ۲۰۰ دلار بر اساس تقاضا شروع شده و بسته به استفاده از خدمات ميزان کرايه‌ها تغيير مي‌يابد.رئيس گروه اوبر در بيانيه‌اي اعلام کرده است که اين نخستين گام اين شرکت به سمت استفاده از شبکه هوايي اوبر براي سفرهاي شهري است» تمامي پروازها توسط شرکاي اوبر و سازمان حمل و نقل هوايي داراي مجوز FAA/DOT نظارت و مديريت مي‌شوند. سيستم‌هاي هلي فلايت با يک موتور دوقلو و دو خلبان فعاليت مي‌کنند. تمامي خلبان‌ها آزمون‌هاي معتبر را گذرانده و داراي مجوز هستند.يک سامانه امنيتي جامع نيز براي اوبرکوپر تعبيه شده که در آن سامانه‌هاي مزبور مي‌توانند از يک روش مبتني بر داده استفاده نموده تا علاوه بر نظارت‌ها و کنترل‌هاي امن از بروز سوانح و تصادف‌هاي احتمالي جلوگيري نمايند. با استفاده از تحليل‌هاي مرتبط و گزارش‌هاي ريسک که در اين سامانه تعبيه شده است، احتمال بروز اشکالات تدقيق و بررسي مي‌شود. آژانس حمل و نقل آمريکا استفاده از سامانه‌هاي امنيت سير و حرکت را براي تمامي پروازهاي شهري هوايي الزامي نموده است با اين حال براي هلي کوپترهاي اوبر علاوه بر درا بودن امکان مديريت تقاضا و نيز حالت‌هاي چارتري و هلي فلايت هاي امن، تضمين ايمني را براي فعاليت‌هاي خود از طريق سيستم‌هاي نظارت خودکار ايمني فراهم نموده است.


ارسال دیدگاه

< / End-->