رسانه های فارسی زبان، پشت پرده خودشان را لو می دهند

0
19

یک استاد ارتباطات با بیان اینکه انتشار عکس دیدار برخی فعالان رسانه ای خارج از کشور با وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی جلسه عامدانه نبود که خواسته باشیم تحلیل کنیم که آنها دنبال چه اهداف و پیام هایی هستند، گفت: خود فعالان رسانه های فارسی زبان، پشت پرده رسانه های خودشان را لو می دهند.

اکبر نصراللهی در گفت و گو با ایسنا درباره دیدار برخی فعالان رسانه ای خارج از کشور با وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: من ابتدا به عنوان مقدمه بیان کنم که «ایران اینترنشنال» را رسانه نمی دانم؛ زیرا رسانه در ادبیات کلاسیک رشته ارتباطات کارکردهایی از نظیر آموزش، سرگرمی، اطلاع رسانی، نظارت و  راهنمایی دارد، یعنی هدف اصلی رسانه تولید و انتشار واقعیت، سرگرم کردن مردم، افزایش مهارت و کارآمدی مردم، نظارت بر بخش های مختلف است. ایران اینترنشنال هیچ کدام از این شاخصه ها را ندارد یعنی دنبال اطلاع رسانی بر اساس واقعیات نیست و به مردم آموزش نمی دهد تا مهارت آنها برای رشد و توسعه کشور افزایش یابد. از سویی دنبال نظارت برای جلوگیری از انحراف از آرمان های انسانی و ملی و اسناد بالادستی هم نیست.

وی افزود: نام «ایران» هم تناسبی با عملکرد ایران اینترنشنال ندارد، پس با اغماض ناچاریم نام آن را رسانه بگذاریم ولی قطعا نه رسانه است و نه ایرانی بلکه یک موسسه ای است که برای سرویس های جاسوسی به ویژه موساد فعالیت دارد. البته این فقط نظر من نیست بلکه متخصصان داخلی و فعالان رسانه ای مستقل خارج از کشور هم چنین عقیده ای دارند. باراک رابیت در توئیتی نوشته است که موساد از ایران اینترنشنال برای جنگ اطلاعاتی استفاده می کند. سال گذشته صوتی از رعنا رحیم پور مجری سابق بی بی سی فارسی منتشر شد که او گفته بود که ایران اینترنشنال اهداف تجزیه طلبانه دارد و دنبال دموکراسی نیست. شمس الواعظین به این رسانه می گوید زرد. زیدآبادی گفته است که برنامه سیما ثابت بدآموزی دارد. فرامرز دادرس هم موضوع پولشویی در این رسانه را مطرح کرده است.

این استاد ارتباطات درباره دلیل انتشار عکس جلسه فعالان رسانه های فارسی زبان با وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، بیان کرد: انتشار این عکس توسط پانته آ مدیری و وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی ناشی از حماقت بود. برخی تصور می کنند موساد سازمان جاسوسی بسیار حرفه ای است اما در این مورد حماقت آشکار کرد و هزینه زیادی هم داد. هیچ چیزی بهتر از این نمی توانست به کسانی که به ارتباط ایران اینترنشنال با موساد اعتقادی نداشتند ثابت کند که این رسانه ابزار موساد است. انتشار عکس جلسه عامدانه نبود که خواسته باشیم تحلیل کنیم که آنها دنبال چه اهداف و پیام هایی هستند.

نصراللهی با بیان اینکه رسانه های فارسی زبان سال گذشته تمام توان خود را برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی گذاشتند، اما ناکام ماندند، تصریح کرد: آن رسانه ها قمار خود را باختند، اما اکنون موساد در سالگرد اعتراضات سال گذشته بازگشته تا به این رسانه ها روحیه و امید بدهد تا آنها تلاش کنند تا اعتراضات به کشور بازگردد در حالیکه آنها مردم ایران و حتی معترضان را نمی شناسند. برخی معترضین وجود دارند که به هر قیمتی دنبال سرنگونی نظام و تجزیه کشور بوده و دنبال دموکراسی و آزادی نیستند اما اکثر مردم و معترضین کشور، فرهنگ، مذهب خود را دوست داشته و دنبال تجزیه ایران نیستند اما این رسانه ها و سرویس های جاسوسی بیگانه این مساله را درک نمی کنند. دشمن تصور کرد انتشار این عکس به مردم روحیه می دهد اما به نظر من برای مردم ثابت شد پشت پرده این رسانه ها چه خبر است و موساد چگونه با این رسانه ها ارتباط دارد. این عکس تاثیر مثبتی بر ذهن مردم ایران دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه در پایان گفت: خبرنگاران رسانه های فارسی زبان خودشان را لو می دهند. پیش از این ماجرای سیمای ثابت، فرداد فرحزاد، پونه قدوسی و صادق صبا هم توسط خود این افراد و به دلیل اختلاف داخلی افشا شد. انتشار این عکس هم  حماقتی بود که مرتکب شدند و خدا کمک کرد تا مردم متوجه شوند شعار دموکراسی، آزادی و زن و زندگی دروغی از سوی این رسانه هاست و پشت پرده اتفاقات دیگری در حال رقم خوردن است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید