گمرک اعلام کرد:خودروهای وارداتی چانگان در انتظار ۲ ماهه برای صدور مجوز استاندارد

0
44

گمرک ایران اعلام کرد که بررسی‌ها نشان می دهد بخش عمده ای از خودروهای وارداتی موجود در گمرک غرب تهران در ۹ خرداد امسال به گمرک اظهار شده و در انتظار صدور مجوز سازمان استاندارد جهت ادامه تشریفات گمرکی بوده اند.

طبق آنچه گمرک به ایسنا اعلام کرده است صدور مجوز استاندارد برای خودروهای وارداتی چانگان پس از گذشت دو ماه از زمان اظهار از ساعاتی پیش شروع شده است.

بنابراین گزارش، از تعداد ۱۲۳۵ دستگاه خودرو وارداتی به گمرک غرب تهران برای تعداد ۵۲ دستگاه که شامل دو فقره اظهارنامه است تمامی مجوزهای ترخیص صادر و پس از انجام تشریفات گمرکی آن از گمرک غرب تهران ترخیص شده است و ۸۴۵ دستگاه نیز طی ۲۲ فقره اظهار نامه تنظیمی از سوی صاحب کالا به گمرک اظهار شده که نیازمند ارائه مجوزهای لازم از جمله استاندارد، محیط زیست، نمایندگی های مجاز و کد ساتا از بانک عامل است تا نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودرو اقدام شود. ضمن اینکه تعداد ۳۳۸ دستگاه از این خودروها تاکنون از سوی صاحب کالا به گمرک اظهار نشده است.

شایان ذکر است؛ سازمان استاندارد فقط یکی از سازمان‌های مرتبط است که در فرایند صدور مجوز ترخیص نقش دارد و برای ترخیص قطعی خودرو، برابر قانون سازمان های فوق الاشاره می بایست مجوز های لازم را به گمرک ارائه کنند تا نسبت به ترخیص قطعی اقدام شود.

بنابراین نه تنها سازمان استاندارد، بلکه هیچ سازمان دیگری به تنهایی اختیار صدور ترخیص قطعی خودرو را ندارد و اگر دستگاه‌های همجوار در حداقل زمان نسبت به ارائه مجوزهای خود اقدام کنند بدون تردید پس از پرداخت حقوق ورودی، تشریفات ترخیص خودرو یا هر کالای دیگری در کمترین زمان ممکن از سوی گمرک انجام خواهد شد

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید