واژگونی سرویس کارگران شهر صنعتی کاوه در جاده قدیم ساوه تهران

0
38

ایسنا/مرکزی رییس اورژانس و مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: تصادف خودروی سواری تیبا با مینی بوس یکی از شرکت های شهر صنعتی کاوه این شهرستان، منجر به واژگونی مینی بوس شده است.

بهرام صیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: این حادثه در هنگام برگشت کارگران از محل کار خود واقع در شهر صنعتی کاوه، در جاده قدیم ساوه به تهران (راه دسترسی به شهر صنعتی کاوه) به وقوع پیوست که پس از دریافت گزارش حادثه بلافاصله پنج تیم اورژانس به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: خوشبختانه این سانحه تلفات جانی نداشت و ۱۰ مصدوم آن توسط اورژانس به بیمارستان شهید مدرس ساوه اعزام شدند.

به گفته صیدی با حضور کارشناسان پلیس راه، علت وقوع تصادف در دست بررسی است.

به گزارش ایسنا، چندی پیش دبیر اجرائی خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه در نامه ای خطاب به استاندار مرکزی بر ناایمن بودن مسیرهای تردد به سمت شهر صنعتی کاوه، شهرک صنعتی غرق آباد و نوبران و جاده قدیم ساوه- سلفچگان برای کارگران هشدار داده بود.

داوود میرزایی با ابراز نگرانی از این موضوع خطاب به استاندار مرکزی گفته بود: خطر هر روز بیخ گوش هزاران کارگر ساوجی در مسیرهای تردد به سمت شهرک‌های صنعتی کاوه، شهرک صنعتی غرق آباد و نوبران و جاده قدیم ساوه- سلفچگان است.

وی در بخش دیگری از این نامه اظهار کرده بود: جاده شهر صنعتی کاوه به دلیل کم عرض بودن هنگام پیک تردد سرویس ها و نیز تردد کارگرانی که با وسیله شخصی در این مسیر رفت و آمد می کنند، بسیار حادثه خیز و هنگام برگشت، به دلیل تغییر باند برگشت و نداشتن تقاطع غیر همسطح و دور برگردان استاندارد و اصولی، به شدت خطر آفرین است.

میرزائی هم‌چنین با بیان اینکه جاده ساوه به نوبران- غرق آباد متاسفانه «جاده مرگ» لقب گرفته است، اضافه کرده بود: خبرهای تاسف‌بار فوت همشهریان و هموطنان عزیزمان بر اثر سوانح رانندگی غیر قابل انکار است و آمار تلفات این جاده از تمامی جاده های استان مرکزی بالاتر است.

دبیر اجرائی خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه تاکید کرده بود: جاده قدیم ساوه – سلفچگان نیز که یک شرکت بیش از هزار نفر در آن شاغل هستند، روزانه در این مسیر تردد دارند و هنگام ورود و خروج به شرکت، ریسک خطر بیشتر است.

وی خاطرنشان کرده بود: با توجه به تخصیص بودجه قابل توجه عمرانی در مقایسه با سال های گذشته به این استان، نسبت به رفع نقاط حادثه خیز مسیرهای تردد کارگران ساوه به شهرک های صنعتی اقدامی انجام شود.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید