بازار پرریسک ارز

0

 

بازار ارز طی روزهای گذشته به دلیل اتفاقات و درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی ملتهب شده است و به هیچ عنوان در حال حاضر گزینه خوب و مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

سرمایه گذاری در بازار ارز در مقطع کنونی برای مردم، یک قمار سر بسته است، متأسفانه بعد از این اتفاقات در دو روز اخیر شاهد سوق پیدا کردن برخی افراد به سرمایه گذاری در بازار ارز هستیم و درست همان اتفاقاتی در حال رخ دادن است که اواخر سال گذشته به وقوع پیوست و هیجانات کاذب باعث متضرر شدن بسیاری از مردم در بازار ارز شد.

به هرحال هر چند وقایع امروز نسبت به سال گذشته متفاوت است و وقوع درگیری در منطقه بین رژیم صهیونیستی و فلسطین باعث نرخ‌سازی دلالان در بازار ارز شده، اما باز هم نباید با ایجاد موج احساسی و هیجانی، سرمایه‌های خود را به بازار ارز برد.مسئولان بانک مرکزی و دولتمردان که در حوزه اقتصادی فعال هستند باید در این شرایط حساس کنونی همچنان با سیاست‌های مدیریتی و کنترلی چند ماه اخیر به کار خود ادامه دهند و یک لحظه هم از این موضوع غافل نشوند. ضمن اینکه مسئولان دولتی می‌بایست به طور شفاف در رسانه‌ها اعلام کنند که این وضعیت موقتی است و مردم نباید سرمایه خود را در بازار ارز به‌خطر بیندازند. با توجه به ذخایر کافی ارزی و موقتی بودن این شرایط، مردم نباید فریب دلالان را بخورند و وارد بازار پر ریسک ارز شوند.قطعاً در این شرایط بسیاری از منتقدان و رسانه‌های خارجی در تلاش هستند تا این روند را دچار اختلال کنند، در نتیجه گفت‌وگوی چهره به چهره مسئولان اقتصادی و سیاسی کشور با مردم می‌تواند بسیاری از این فضاسازی‌های مخرب رسانه‌ای را مهار کرده و بخشی از آرامش و ثبات نسبی را به بازار بازگرداند.به هرحال امیدوارم این افزایش کاذب قیمت دلار و بازار سازی دلالان باعث این نشود که برخی از مردم با هدف رسیدن به سود کوتاه‌مدت، راهی بازار دلار شوند و در نهایت سرمایه و زندگی خود را تباه کنند. این موضوع باید مدام از سوی رسانه‌ها و مقامات مسئول بانکی و سیاسی و اقتصادی کشورمان اعلام و مدیریت شود تا بتوانیم از این موج ایجاد شده به سلامت عبور کنیم.

 

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید