آلودگی در روز روشن با فلرهای نفتی خوزستان

0
50

نفت ایران در سطوح تمام سیالاتش عالی است و وزارت نفت این ظرفیت را دارد که به استانداردهای جهانی برسد که امیدوارم این مشکل نیز به زودی مرتفع شود.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون یک سال فرصت دارد که دیگر فلرسوزی نداشته باشد بنابراین تا دوم آذرماه 1403 دیگر در این شرکت فلری نمی‌سوزد.

در استان خوزستان فلرها روشن هستند و گاز می‌سوزد. فلرسوزی، مردم را با مشکل مواجه کرده است و در مسیر مشاهده کردیم که این فلرها در روز روشن آلودگی ایجاد می‌کنند و مردم این وضعیت را از ما نمی‌پذیرند.

مقرر بود پروژه مجموعه شیرین‌سازی فاز دو آماکس از 1385 اجرا و تا سال 1389 تکمیل شود تا دیگر شاهد فلرسوزی در این منطقه نباشیم اما متاسفانه به دلیل به تغییر مدیریت و تغییر دولت‌ها، در پروژه تعییراتی اتفاق افتاده است و به آن دستاوردها نرسیده‌ایم.

عملکرد وزارت نفت در کیفی‌سازی و بهینه‌سازی موقعیت خوبی داشته است. وزیر نفت قول داده بود که در سال 1401 در غرب کارون، فلرسوزی جمع می‌شود اما تاکنون این وعده کاملاً عملی نشده است و از این مسأله احساس نارضایتی می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان باید جلساتی با مجموعه وزارت نفت به ویژه مجموعه‌های کارون و مارون تشکیل دهد و در یک بازه زمانی مشخص این مشکل را حل کنند؛ هرچند این شرکت‌ها نیز در مبدأ انتقال و مقصد انتقال مشکلاتی دارند و شاید مقصد به عنوان پذیرنده، خیلی از فرآورده‌هایی که در اینجا تولید می‌شود را نپذیرد که در این موضوع قرار شد سریعاً جلسات برگزار شود. این مجموعه یک سال فرصت دارد تا دیگر فلرسوزی نداشته باشد بنابراین تا دوم آذرماه 1403 دیگر در این شرکت فلری نمی‌سوزد.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید