چشم انداز بازار سرمایه

0
42

فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه:دانش کاظمی رفت و سلطانی نژاد آمد. در زمان مدیریت سلطانی نژاد، عشقی و ناصرپور معاونین (کارمندان) او بودند و محتملا پیشنهاد عشقی مبنی بر معرفی سلطانی نژاد بسیار مؤثر بوده است.

ابقای عشقی و حضور سلطانی نژاد تداوم همیاری و همکاری سازمان بورس و دولت را بیش از پیش پررنگ‌تر خواهد نمود.

مماشات، سکوت، خاموش کردن صدای اعتراض سهامداران و مصلحت اندیشی متولیان بازار سرمایه بیشترین تأثیر را در افزایش فضای بی اعتمادی در بورس ایجاد می‌نماید  متأسفانه با تیم مدیریتی فعلی در سازمان نمی‌توان انتظار داشت تحول چشمگیری در راستای استیفای حقوق سهامداران خرد اتفاق بیفتد.

کمک به ایجاد اتحاد تشکل‌های خود انتظام و مشارکت بخش خصوصی در راستای حمایت از حقوق سهامداران خرد از جمله کارهایی است که در مطلوب شدن وضعیت بازار می‌تواند کارساز باشد.

کارنامه بازدهی بازار بورس در تایم فریم‌های بلندمدت همواره از سایر بازارها بیشتر بوده و لیکن در بازه‌های کوتاه مدت با نوساناتی ناخوشایند و دلسرد کننده روبرو بوده است.

با توجه به کاهش قابل توجه ارزش دلاری بازار از 330 میلیارد دلار در سال 99 به محدوده 110 میلیارد دلار، اختلاف فاحش نرخ دلار دولتی (نیما) و ارز آزاد برای شرکت‌های بورسی صادرکننده که به نوعی پتانسیل رشد درآمد محسوب می‌شود و همچنین تأثیر متقابل افزایش نرخ ارز در بورس و نیز عقب ماندگی بازدهی بورس طی سه سال گذشته، انتظار می‌رود بخش عمده‌ای از حجم فزاینده نقدینگی 8 هزار همتی بدلیل اشباع بودن قیمت در بازار خودرو، مسکن، ارز و طلا به سوی بازار سرمایه حرکت نماید.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید