خروج موقت بورس از کما

0
25

امیررضا سولقانی روزنامه نگار: پایان بورس دیروز در حالی رقم خورد که اخبار مثبت از مصوبات حمایتی ستاد اقتصادی دولت جواب داد و بورس را از کما خارج کرد. به این ترتیب 65 درصد از نمادهای بازار مثبت شدند و صندوق‌های سهامی، ورود پول حقیقی را تجربه کردند.

بازار سهام  دیروز روندی مثبت را در پیش گرفت و افزایش نسبی حجم و ارزش معاملات خرد را تجربه کرد. به نظر می‌رسد بازار سهام نسبت به خبرهای وزیر اقتصاد درباره مصوبات حمایتی ستاد اقتصادی دولت، خوش‌بین شده و در مسیر تعادل قرار گرفته است.احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، روز یکشنبه اعلام کرد، ستاد اقتصادی دولت برای کمک به سودآوری صنایع بورسی چهار مصوبه مهم داشته است. به گفته او، بر اساس مصوبه اول، وزارت نفت باید اصلاحیه دستورالعمل قیمت محصولات پالایشی را به‌سرعت ابلاغ کند.به گفته خاندوزی همچنین لازم است مصوبه برای عدم خروج شرکت‌های خودروسازی از بورس، به تأیید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا برسد. در همین حال، مقرر شد بانک مرکزی درباره کاهش نرخ سود بانکی به اقدامات نظارتی ادامه دهد.مصوبه چهارم نیز قائل بر این بوده است که درباره معافیت‌های مالیاتی صنایع بورسی، مصوبه دولت برای پذیرش بار بودجه‌ای طرح مجلس به‌سرعت اخذ شود.

به این ترتیب، بازار سهام به‌رغم تداوم دامنه نوسان دو درصدی سهام،  دیروز تقلای نتیجه‌بخشی داشت و مثبت شد. همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که این محدودیت دامنه به پایان دوره خود نزدیک شده و به‌زودی دامنه نوسان قیمت سهام به حالت عادی بازمی‌گردد.

عملکرد شاخصها

شاخص کل بورس دیروز با رشد 16 هزار و 193 واحدی، بالغ بر 0.79 درصد بالا رفت و در ارتفاع دو میلیون و 78 هزار و 90 واحد قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن نیز با افزایش دو هزار و 584 واحدی روبرو شد و معادل 0.38 درصد رشد کرد تا در سطح 675 هزار و 15 واحد قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید