پایان خوش «رونالدو تایم»

0
15

وحید حاج سعیدی طنز نویس: خدا را کرور کرور شکر «رونالدو تایم» هم به خیر و خوشی، با کمترین تلفات ممکن به پایان رسید و به جز مختصر لطمات روحی طرفداران این بزرگوار که موفق به کشیدن لپ رونالدو و بغل کردنش نشدند، شکسته شدن چند تا قفل و در شیشه‌ای هتل اسپیناس پالاس، کنده شدن نهال‌های تپه‌های اطراف هتل و گم شدن چند لنگه دمپایی و کفش عقب اتوبوس رونالدو، اتفاق خاص دیگری نیفتاد! ورزشگاه هم که به سلامتی پر از خالی بود و خبری از جیمی جامپ و تماشاگر نما و این داستان‌ها نداشتیم. شخص ایشان هم در پیامی از محبت مردم ایران قدردانی کرد. البته این بنده خدا که نفس گرم و قدم مبارکی دارد و به قول صائب تبریزی «به هر جانب که رو آرد گشایش در قدم دارد!»

یعنی با این شور و شعف الو گرفته در مردم ناشی از حضور رونالدو در کشور حقیر یاد کامنت معروف عمو سیفی (سرایدار مفخم مدرسه‌مان) به مسی و رونالدو افتادم. سیف الله چند سال قبل که این بندگان خدا تازه سری در سرها پیدا کرده بودند و تیم‌های بزرگ برای به خدمت گرفتنشان سر و دست یکدیگر را می‌شکستند، در صفحه شخصی‌شان کامنت گذاشته بود من اگر جای شما بودم، هر نیم فصل در یک باشگاه بزرگ بازی می‌کردم تا دنیا و قلب‌ها را با هم فتح کنم!

الان که به جمله سوفسطایی و حکیمانه عمو سیفی فکر می‌کنم می‌بینم این بار حق داشت و بر خلاف سایر نظرات مشعشعی که دارد و از روی بخار معده نشات می‌گیرد، ای کاش فرصتی پیش می‌آمد که رونالدو بیشتر اینجا می‌ماند و بیشتر گشایش ایجاد می‌کرد!

یعنی اگر این بابا فقط یک ماه اینجا اقامت داشته باشد و فقط روزی بیست سی تا پیراهن تولیدی اصغرزاده و شرکا را امضا کند، به اندازه یارانه 45 هزار تومانی یک ماه خلق الله، در تولید ناخالص ملی ایفای نقش می‌کند! در جریان هستید که یکی از شهروندان ایرانی که موفق شده است رونالدو را از نزدیک ببینید و از آن امضا بگیرد در اقدامی عجیب آن را با قیمتی باورنکردنی برای فروش گذاشته است. این هوادار فوتبال با منتشر کردن ویدیویی که در آن رونالدو در حال امضا کردن این پیراهن است، لباس رونالدو به همراه ماژیکی که توسط او امضا شده است را به قیمت 52 میلیارد برای فروش گذاشته است!

بماند که اتاق‌های مسافرخانه‌ای که رونالدو در آن اقامت دارد هم به امید دیدار رونالدو در راهرو مسافرخانه یا گرمابه جنب مسافرخانه، پر از مسافر خواهد شد و چرخ اقتصادی مراکز اقامتی و گردشگری هم روغنکاری می‌شود!

این لابلا محل رفت و آمد رونالدو هم آسفالت می‌شود، چهار نفر صفحه شخصی‌شان پربازدید می‌شود، دختر مدیر عامل از نزدیک رونالدو را زیارت می‌کند و …

حالا حساب کنید اگر چرخ گردون یک کم بیشتر بچرخد و این بزرگوار در پایان پایان دوران بازیگری یک نیم فصل در استقلال و یک نیم فصل هم در پرسپولیس توپ بزند! دستکم اطراف 16 ورزشگاه کشور آسفالت می‌شوند و عباس و تیمش (متخصصان پرچم‌های بالای هزار متر!) خرابی ورزشگاه‌ها را فتوشاپی هم هست مرمت می‌کنند!

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید