ورزش و پشتکار عامل پیروزی است

0
93
سال ۱۳۸۳ خورشیدی بود که، ۲۶ مهر به عنوان روز تربیت بدنی نامگذاری شد. اما به این جهت که جامعه بیشتر به ورزش ترغیب شود،   این روز به هفته تربیت بدنی و ورزش تغییریافت.
با این حال هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش‌های همگانی برگزار می‌شود.
البته تقریباً تمام روز‌های ثبت شده در تقویم برای خود تاریخچه و فلسفه‌ای دارند، اما روز تربیت بدنی استثنائاً هیچ پشتوانه تاریخی ندارد و در این روز هیچ رخداد ورزشی روی نداده است.
ابوعلی سینا و ابن خلدون درباره اهمیت و مزایای ورزش در زندگی انسان می‌گویند: ورزش، حرکتی است تابع اراده. در ورزش تنفس عمیق و پی درپی می‌آید و هر کس بتواند با اسلوب صحیح و متناسب با اعتدال مزاجش و در وقت و زمان مناسب ورزش کند، از چاره جویی و مداوای بیماری‌های مزاجی که در دنباله آن می‌آید، بی نیاز می‌گردد. ورزش در نشاط روح، دخیل است و اینکه این نشاط در شهرنشینان کمتر است به این دلیل می‌باشد که آنان غالباً در حالت سکون و آرامشند و از ثمرات ورزش بهره مند نمی‌شوند. بدین دلیل، بیماری‌های بسیاری در شهر‌ها و بلاد بروز می‌کند.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید