در پی تولد چهارقلوها در بیمارستان امام رضا (ع) ارومیه تأمین‌اجتماعی انجام شد؛ پرداخت هدیه سازمان تأمین‌اجتماعی به خانوا‌ده چهارقلوها

0
44

در پی تولد چهارقلوهای ارومیه‌ای در بیمارستان تأمین‌اجتماعی امام رضا (ع)، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن اعلام این خبر که هزینه‌های درمان و زایمان این خانواده که تحت پوشش این سازمان نبودند؛ به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود گفت؛ با توجه به سیاست‌های جمعیتی، این سازمان تلاش دارد تا در تمامی سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات خود، موضوع راهبردی افزایش جمعیت را مدنظر داشته و از آن حمایت کند.

میرهاشم موسوی افزود: پوشش هزینه‌های خدمات ناباروری، افزایش دوران غرامت بارداری و حذف سقف سه فرزند در پرداخت حق اولاد بازنشستگان و مستمری‌بگیران، نمودهایی از رویکرد این سازمان در حمایت از سیاست‌های جوانی جمعیت است. سازمان تأمین‌اجتماعی علاوه بر ارائه رایگان خدمات درمانی زایمان به خانواده این چهارقلوها، به ازای هرفرزند هدیه‌ای نقدی نیز پرداخت خواهد کرد و با توجه به خانه‌دار بودن مادر چهارقلوها، هزینه‌های پرداخت یک‌سال حق بیمه زنان خانه‌دار مادر چهارقلوها را نیز پرداخت خواهد کرد.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، هفته گذشته یک مادر جوان و 24 ساله ارومیه‌ای در اولین زایمان خود، در بیمارستان تأمین‌اجتماعی امام رضا (ع) ارومیه، چهارقلو به دنیا آورد.
پدر و مادر این چهارقلوها با وجود اینکه بیمه‌شده سازمان تأمین‌اجتماعی نیستند به علت سطح کیفی خدمات و خوشنامی بیمارستان امام رضا (ع) ارومیه، این بیمارستان را برای به دنیا آوردن فرزندان خود انتخاب کردند.
در پی تولد این چهارقلوها، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، ضمن تبریک تولد این نوزادان به خانواده آنان، اعلام کرد کلیه هزینه‌های زایمان و نگهداری نوزادان که در حال حاضر در بخش ان.آی.سی.یو بیمارستان امام رضا (ع) ارومیه تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی هستند، رایگان خواهد بود. مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین به ازای هر یک از نوزادان هدیه‌ای نقدی برای خانواده آنان مقرر کرده است. همچنین با توجه به خانه‌دار بودن مادر این نوزادان، مقرر شده است مادر جوان تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گیرد و حق بیمه یک سال این مادر از سوی این سازمان تقبل شود.
حال عمومی مادر و چهارقلوها که سه دختر و یک پسر هستند، مساعد اعلام شده است. گفتنی است در سال جاری در بیمارستان تأمین‌اجتماعی امام رضا (ع) ارومیه که از بیمارستان‌های کیفی و مجهز مرکز استان آذربایجان‌غربی است، تاکنون بیست مورد دوقلوزایی و یک مورد نیز سه قلوزایی اتفاق افتاده است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید