استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو

این روزها پرداخت جریمه و خلافی خودرو راه‌های گوناگونی دارد که برخی از این را‌ه ها باعث صرفه جویی در زمان می‌شوند و دیگر نیازی نیست تا دارندگان خودرو زمان زیادی را در صف‌های طولانی دفاتر خدمات ارتباطی و یا مراکز پلیس+10 بگذرانند.

برای اطلاع از مبلغ خلافی خودروی خود ابتدا کد دستوری *110# را شماره گیری کنید . پس از گرفتن شماره، 4 گزینه برایتان نمایش داده می‌شود:

الف) پلیس+10

ب) خدمات راهور

ج) کلانتری و پاسگاه

د) پلیس آگاهی

با انتخاب گزینه خدمات راهور مجددا 2گزینه دیگر برایتان نمایش داده می‌شود؛ خلافی خودرو و شناسه قبض و شناسه پرداخت که می‌توانید عدد ۱ یا ۲ را وارد کنید. پس از انتخاب این گزینه باید کد VIN را وارد کنید. برای وارد کردن عدد و حروف، زبان گوشی را روی انگلیسی تنظیم کنید و حروف لاتین را به‌صورت بزرگ وارد کنید.

استعلام خلافی با این روش برای شما هزینه دارد و هزینه ارسال هر پیامک خلافی ۳۵۰ تومان است. در صورت انتخاب گزینه ۲ و با دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک‌ها و یا دستگاه ATM، خلافی خودروی خود را پرداخت کنید. از معایب این روش عدم امکان پرداخت خلافی به‌صورت مستقیم است.

استعلام خلافی خودرو با پیامک

برای استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک کافی است تا کد vin را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید تا میزان خلافی و مبلغ جریمه‌ای که باید پرداخت کنید برای شما ارسال شود. این روش مانند روش قبلی برای شما هزینه مالی دارد و هزینه ارسال هر پیامک خلافی350 تومان است.

خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

با مراجعه به سایت راهور به نشانی زیر:

https://service.rahvar120.ir/page/infractions-police

می توانید به راحتی با وارد کردن شماره بارکد کارت خودرو خلافی خودرو را مشاهده کنید

استعلام خلافی خودرو با تلفن

برای استعلام خلافی خودروی خود از طریق تلفن با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس حاصل کنید و با اعلام پلاک خودرو خلافی خود را استعلام کنید برای استعلام خلافی با پلاک، پس از تماس به سیستم پاسخگوی صوتی وصل می‌شوید. طبق راهنما عدد ۱ را وارد کنید و با گفتن شماره پلاک خود به اپراتور از مبلغ خلافی مطلع شوید.

نتایج عدم پرداخت خلافی خودرو

 

الف) افزایش جریمه بر اثر عدم پرداخت : در برخی از انوع جریمه در صورت عدم پرداخت مبلغ مورد نظر در بازه زمانی تعیین شده نرخ آن افزایش پیدا می‌کند که در این صورت فشار مالی بیشتری خواهد داشت.

ب) ضبط خودرو توسط پلیس: در صورتی که مبلغ جریمه به بالای یک میلیون تومان برسد خودرو شما در لیست خودرو‌های تحت پیگرد قرار می‌گیرد و ممکن است پلیس راهنمایی و رانندگی در هر جایی از سطح شهر خودروی شما را ضبط و به پارکینگ منتقل کند. برای خارج کردن خودروی خود از پارکینگ باید تمام خلافی خودروی خود را تسویه کنید و هزینه حمل‌ونقل به پارکینگ و هزینه مدت‌زمانی که خودروی شما در پارکینگ متوقف بوده است را نیز پرداخت نمایید.

ج) عدم امکان نقل و انتقال: در صورتی که خلافی خودروی شما صفر نباشد و جریمه‌های خود را پرداخت نکرده باشید، طبق قانون امکان انتقال خودرو به شخص دیگری ممکن نخواهد بود.

د) در برخی از موارد درصورتی‌که خلافی خودرو خیلی بالا باشد، ممکن است راهنمایی و رانندگی اقدام به شکایت علیه شخص مالک کرده و نقل ‌و انتقال تمامی وسایل نقلیه‌ای که به نام وی ثبت شده است را غیرممکن سازد.