رئیسی: آب و برق زیرساخت جدی برای رونق تولید هستند

0
60

رئیس‌جمهور کشورمان آب و برق را از زیرساخت‌های جدی برای رونق تولید و توسعه یافتگی عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح خط دوم انتقال آبرسانی از سددرود زن به شیراز آب و برق را از زیرساخت‌های جدی برای رونق تولید و توسعه یافتگی عنوان کرد و گفت: اگر آب و برق تأمین نشود هم زندگی مردم دچار مشکل می‌شود هم توسعه یافتگی را در استانی که هم قطب گردشگری، هم کشاورزی و هم در حوزه معادن می‌تواند بسیار فعال باشد، دچار مشکل کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه به فارس بهشت معادن می‌گویند، افزود: با تأمین آب و برق فعالان اقتصادی در حوزه تولید می‌توانند فعال شوند لذا کار زیرساخت آب و برق بسیار اهمیت دارد.

رئیسی بیان کرد: در سال‌های گذشته اقداماتی برای این کار انجام شده است اما مهم‌ترین بخش کار در خط دو انتقال آب به شیراز طی دو سال اخیر انجام شده است که باعث می‌شود قریب نیمی از آب مورد نیاز شیراز از این خط تأمین شود. تاکنون این آب مورد نیاز از آب‌های زیرسطحی تأمین می‌شد که مشکلات همراه خود را دارد اما امروز با فعال شدن خط دوم انتقال آب این مشکلات پایان می‌پذیرد و کار بسیار بزرگی انجام شده است به ویژه بخش سخت کار که در این دو سال دنبال شده است.

رئیس جمهور کشورمان ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران این طرح به ویژه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء که با ابتکار خود تونلی در راه آبرسانی احداث کند که بتواند کار آبرسانی و مشکلات احتمالی آن را تسهیل، تضمین و مصون‌سازی کند، گفت: افتتاح خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز برای تأمین نیمی از آب مورد نیاز شهر شیراز قابل تقدیر است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: طرح‌های دیگری که در دست اقدام است مثل خط انتقال سوم که دارد آغاز می شود با همین مجاهدت کار دنبال شود.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید